Webnoviny - Svet

FICO: Miklošov človek prihral straníkovi z SDKÚ kšeft

WEBNOVINY.SK

Predseda strany Smer-SD Robert Fico na TB o škandalóznom prípade straníckeho klientelizmu vzbudzujúceho podozrenie z korupcie v rezorte financií. Bratislava, 11. apríl 2011Foto: SITA/Jozef JakubčoBRATISLAVA 11. apríla (WEBNOVINY) – Riaditeľ Daňového riaditeľstva SR Miroslav Mikulčík, menovaný ministrom financií Ivanom Miklošom, prihral okresnému šéfovi SDKÚ-DS v Nitre Ondrejovi Ščurkovi miliónový kšeft, tvrdí predseda opozičného Smeru-SD Robert Fico. Konkrétne má ísť o prenájom budovy pre Daňový úrad v Košiciach, za ktorý má Daňové riaditeľstvo SR zaplatiť Ščurkovej firme Nitra Invest za päť rokov takmer 200 mil. Sk, čo je v prepočte zhruba 6,6 mil. eur. Podľa Fica ide pritom o dokonalý príklad straníckeho klientelizmu a minister Mikloš by mal preto odstúpiť.

Ako dodal, je totiž pravdepodobné, že časť z tejto sumy má obratom skončiť v straníckej kase SDKÚ-DS. „Samozrejme, že to musí byť vratka, ináč to nemá logiku,“ povedal na pondelňajšej tlačovej konferencii Fico. Či chystá samotný Smer kroky k odvolaniu ministra financií, Fico v pondelok nekonkretizoval. Strana si chce počkať na vyjadrenie premiérky Ivety Radičovej, ktorá by podľa neho aj na základe predchádzajúcich vlastných vyjadrení mala jednoznačne konať. Premiérka sa zatiaľ nevyjadruje, chce si vyžiadať informácie. „Určite budeme žiadať informácie od daňového riaditeľstva, potom sa vyjadríme,“ povedal pre agentúru SITA Radičovej hovorca Rado Baťo.

Na celom prípade je podľa Fica pozoruhodné aj to, že budovu pre košický daňový úrad zháňala už aj predchádzajúca vláda, ktorá v rámci výberového konania vybrala lepšiu a v konečnom dôsledku aj lacnejšiu budovu. S firmou VSH development dokonca štátne úrady na jar 2010 podpísali zmluvu o budúcej zmluve na prenájom priestorov. Krátko po nástupe vlády Ivety Radičovej však bol spoločnosti odoslaný list, že štát momentálne nemá na uzavretie nájomnej zmluvy prostriedky. Bez akceptovania zmluvy o budúcej zmluve však napokon Mikulčík podpísal zmluvu na prenájom budovy so Ščurkovou firmou. Tá mala byť podpísaná 8. marca tohto roku.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM