Webnoviny - Svet

Fico podľa Budaja nekoná správne, ak spochybňuje tribúnov

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 18. novembra (WEBNOVINY) – Premiér Robert Fico nekoná podľa Jána Budaja správne, ak spochybňuje pohnútky novembrových tribúnov. „Ak takéto tvrdenie vyslovil na 20. výročie Nežnej revolúcie, tak sa svojím vyjadrením usiloval znehodnotiť túto spomienku. S týmto dátumom je spojená obrana slobody a obnova demokracie, dva ciele, ktoré zjednotili slovenský národ a menšiny na Slovensku tak ako žiadna udalosť predtým a ani potom,“ uviedol dnes Budaj pre agentúru SITA.

Fico v utorok v prejave na University College of London hovoril o prínosoch i negatívach Novembra 1989. Aj keď podľa neho ľudí priviedli do ulíc heslá ako „sloboda“ a „demokracia“, realita sa od novembrových ideálov líšila. „Veľmi skoro vysvitlo, že tribúni revolúcie neboli vždy len féroví, boli v tom aj stranícke a ekonomické záujmy,“ povedal Fico.

Budaj tiež informoval, že v utorok sa v kaplnke Vysokej školy múzických umení v Bratislave stretli členovia Koordinačného výboru Verejnosti proti násiliu spolu s členmi koordinačného výboru študentov a viacerými blízkymi spolupracovníkmi VPN z novembra 1989. „Stretli sme sa na mieste, kde v historických zlomových dňoch pôsobila VPN. Cieľom stretnutia bolo dokázať, že si vieme aj po rokoch porozumieť. Nikto nespochybnil správnosť toho, čo sme prežili,“ dodal Budaj.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM