Politika

Fico PREKVAPIL: Dočkal by sa Pellegrini podpory Smeru v prípade prezidentskej kandidatúry?

Hoci Peter Pellegrini ešte neprezradil, či bude kandidovať za prezidenta, Robert Fico sa už vyjadril v otázke jeho prípadnej podpory.

Ilustračný obrázok k článku Fico PREKVAPIL: Dočkal by sa Pellegrini podpory Smeru v prípade prezidentskej kandidatúry?
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Ak sa predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini rozhodne kandidovať za prezidenta SR, strana Smer-SD ho podporí. Premiér a predseda Smeru Robert Fico to uviedol v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy. Samotný Fico o kandidatúre podľa svojich nauvažuje.

Podali si ruky

„Ja som Petrovi Pellegrinimu podal ruku a povedal som: Pán predseda, ak pôjdeš kandidovať na prezidenta, tak máš podporu strany Smer-SD,“ vyhlásil premiér.

Ako dodal, táto téma nebola súčasťou rozhovorov o zostavovaní vlá­dy.

Priama voľba prezidenta by podľa premiéra mala zostať aj do budúcnosti. „Možno sa treba skôr rozprávať o tom, či priamo zvolený prezident by nemal mať ešte silnejšie právomoci,“ skonštatoval.

Pridajú sa k nim ďalšie strany?

Fico zároveň avizoval zámer integrovať do Smeru malé politické strany, ktoré sa hlásia k ľavicovému spektru. V posledných rokoch už podľa neho Smer integroval sedem politických subjektov.

„Mám predstavu o dvoch-troch stranách, kde už aj pomaly diskutujeme, že by sme to zintegrovali,“ načrtol. Dodal, že nehovorí o strane Hlas-SD.

Predseda vlády zároveň potvrdil, že v pondelok (4. 12.) bude telefonovať s ukrajinským premiérom Denysom Šmyhaľom. Počuť chce, ako by Slovensko mohlo pomôcť, nie však vojensky.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Prečítajte si tiež

Zdroj: Facebook.com/Robert Fico
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM