Webnoviny - Svet

Fico si novoročné predsavzatia nedáva, koná ihneď

WEBNOVINY.SK

Poslanec NR SR za SMER-SD Robert Fico počas 11. schôdze Národnej rady SR. Bratislava, 21. december 2010.Foto: SITA/Nina BednárikováBRA­TISLAVA 31. decembra (WEBNOVINY) – Predseda Smeru-SD Robert Fico si novoročné predsavzatia nedáva, ak niečo chce, tak to začne robiť hneď. „Ja nie som človek, ktorý potrebuje 1. január, aby začal niečo robiť. Keď chcem niečo robiť, tak to začnem robiť hneď, ak na to mám konkrétny priestor,“ povedal v rozhovore pre agentúru SITA. Keď si napríklad povie, že treba schudnúť, tak ide chudnúť hneď. „Ale nebudem chudnúť až od 1. januára, pretože 1. januára stretnete na ovále tisíc ľudí. Druhého iba 700, tretieho je tam 100 a potom od 4. januára tam chodia tí istí, čo tam chodili celý rok. Takže takto to vždy dopadne s novoročnými predsavzatiami,“ konštatoval.

Fico tento rok schudol 13 kíl za šesť mesiacov Chudol od januára. „Mal som veľmi vážne zdravotné problémy v roku 2009, keď som mal zápal nervu v krčnej chrbtici, kvôli čomu sa mi dokonca niektoré médiá aj vysmievali. Ja som pol roka úplne zostal stáť bez akéhokoľvek pohybu a pri takomto zamestnaní sa veľmi rýchlo človek ocitne vo funkcii, ktorá sa už nedá nazvať docent, lebo už je to nad cent. Takže som sa musel vrátiť k mojej funkcii docent, aby to bolo pod 100 kíl,“ povedal Fico.

Expredseda vlády sa každý deň snaží športovať. „Osem a pol kilometra, tzv. indiánsky beh, chôdza, beh. A vonku cvičenie. Klikujem, cvičím, čo sa dá, všetko možné,“ prezradil. Koľko spraví klikov však povedať nechcel. „Nebudem hovoriť, lebo nebudete veriť. Nepatrím medzi tých, lebo mám najradšej politika, ktorý sa vyzlečie z obleku, má na seba pásikavé trenky a tričko biele a ide do posilňovne a nechá sa nafotiť, ako cvičí a pritom na ňom vidno, že v živote naposledy zdvihol možno zo zeme spadnutú knihu. Ja to nehovorím, ja cvičím veľa, dobre? Takto to poviem, ale nebudem hovoriť žiadne čísla, lebo zase bude niekto okolo toho špekulovať,“ vyhlásil Fico.

V zime si predseda Smeru-SD rád zahrá hokej, a to aj na Silvestra. „Predpokladám, že budem mať štandardný Silvester. Vždy večer na Silvestra si objednávame ľadovú plochu a od desiatej do pol dvanástej hrávame s priateľmi hokej,“ dodal.

V politike som nikdy nič nedostal zadarmo, tvrdí Fico Predseda Smeru-SD Robert Fico tvrdí, že v politike nikdy nič nedostal zadarmo. „Ja som typ futbalistu, ktorý nikdy nebol obdarený nejakým talentom na futbal. Takže, keď si chcem zahrať futbal, tak sa musím niekedy dobre nadrieť, aby som si ten futbal zahral. Myslím si, že obdobné postavenie mám aj v politike. Nikdy som nič v politike nedostal zadarmo, práve naopak. Keď si zoberieme, aké prekážky nám kládli, či už Smeru alebo mne osobne, tak to nemôžem považovať za šťastie, čo sme dosiahli v roku 2006,“ povedal Fico v rozhovore pre agentúru SITA.

V politike na Slovensku pôsobia alebo pôsobili podľa Fica niektorí politici, ktorí mali neuveriteľné šťastie. „Začali v roku 1990 a prechádzali tak hladko všelijakými funkciami ako nôž cez maslo a vôbec nemuseli ani vyvíjať nejakú špeciálnu aktivitu, ani nasadenie. V našom prípade ten kúsok povestného šťastia chýbal, pretože nepatríme medzi strany alebo politikov, ktorí by všetko dostali zadarmo,“ vyhlásil Fico. Zároveň dodal, že okrem ťažkej roboty je potrebné niekedy aj dobré zoskupenie hviezd. „Preto hovorím napríklad o júni 2010, kde keď hovoríme o troške šťastia, tak ani tak nešlo o naše šťastie, ako napríklad o šťastie HZDS, ktorému chýbalo 0,7%. Ale toto všetko je za nami, je to predýchané. Myslím, že sme to zvládli s pokorou, s noblesou a Smer, ako každý teraz vidí, je absolútne dominantná politická strana na politickej scéne, so silnou podporou slovenskej verejnosti, mimoriadne stabilná,“ zdôraznil.

Fico sa pozerá dopredu na rok 2011 veľmi optimisticky „Pretože ak sa pozrieme na túto vládu, tak ten optimizmus u nás musí naozaj byť,“ vyhlásil. Fico si na konci každého roku hovorí, že už to horšie nemôže byť. „Ale zdá sa, že každý rok prináša nové a nové prekvapenia. V tomto bol rok 2010 ťažký. Poučný bol v tom, že niekedy nestačí len vyhrať voľby. Niekedy človek potrebuje aj viac šťastia alebo lepšiu prípravu na voľby,“ dodal.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM