Webnoviny - Svet

Fico verí, že vyhrá súťaž o najpoužívanejšie meno

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/Jozef JakubčoBRATISLAVA 28. októbra (WEBNOVINY) – Predseda Smeru-SD Robert Fico očakáva, že vyhrá súťaž o najpoužívanejšie meno v médiách. „Ja nič iné nepočujem, len vyhováranie sa na Fica, na vládu. Predpokladám, že tak, ako som vyhral súťaž v r. 2009, že moje meno bolo najčastejšie používané slovo v slovenských médiách dokonca častejšie ako kríza a euro, tak predpokladám, že túto súťaž vyhrám aj v r. 2010, pretože ja nič iné nepočúvam, iba Fico,“ vyhlásil šéf Smeru-SD v rozhovore pre agentúru SITA. Fico zdôrazňuje, že jeho vláda sa žiadnymi čiernymi knihami nezaoberala. „My sme riadili túto krajinu a sme vládli,“ dodal.

Fico hovorí, že chvála Pánu Bohu, že aspoň to urobila jeho vláda, čo urobila. Počnúc letiskom, diaľnicami, hradom a ďalšími vecami. „Ja si za týmto naozaj stojím. Nehovoriac o atómovej elektrárni v Mochovciach. Čo títo robia? Povedzte mi! Povedzte mi jeden projekt, ktorý robia! Vytešujú sa z cesty medzi Nitrou a Zvolenom, ktorú sme celú urobili my. Hrad zatvorili, vyhnali robotníkov z hradu. Letisko nebudú ďalej stavať, pripravujú ho na privatizáciu. Diaľnice zastavili. Ako chcú zabezpečiť hospodársky rast tohto štátu? Viete, toto je pre mňa najpodstatnejší rozdiel medzi nami a nimi. Pretože ak pôjdeme do takej politiky, ako dnes robí pani Radičová a ďalší, tak potom ja si môžem zobrať všetky tie veci z r. 1998–2006 a budem od rána do večera im pripomínať, čo sa všetko tu udialo, alebo neudialo. Poďme sa baviť o podstate tohto štátu,“ zdôraznil Fico. Podstata tohto štátu spočíva podľa neho momentálne v tom, že vláda nevie zabezpečiť hospodársky rast. „My sme, a veľmi logicky sa pýtam, mali mať záujem na vydrancovaní štátnej pokladnice v júni v r. 2010, keď 97 % ľudí, vrátane nás, verilo, že budeme vo vláde? Prečo by sme my prijímali proti sebe rozhodnutia zlého charakteru? Nakoniec to ani nie je pravda, však my sme minuli 47 % zo štátneho rozpočtu a 53 % sme im ešte nechali. Ten základný problém je v tom, že my sme nepotrebovali ani privatizovať a nepotrebovali sme ani zdražovať, pretože sme išli cestou podpory hospodárskeho rastu, cez veľké verejné investície,“ dodal.

Súčasná vláda, podľa Fica nevie naštartovať hospodársky rast, ktorý jeho vláda naštartovala, pretože SR má najvyšší hospodársky rast v EÚ, ale súčasná vládna moc si uvedomuje, že keď zastavila všetky verejné projekty, že rast pôjde dole. „Sami to priznávajú v správe ministerstva financií, že tu bude vysoká inflácia, že reálne mzdy budú klesať, alebo budú udržané, tak prichádzajú s alternatívou zdražovania. A čo to je za alternatívu? Ja sa ich pýtam, prečo radšej nestaviate diaľnice, prečo nerobíte veľké projekty, ktoré vám ešte viac zdvihnú hospodársky rast? Hospodársky rast znamená viac pracovných miest, dane, odvody, fungovanie Sociálnej poisťovne, všetkého. Nie, oni nestavajú, namiesto toho idú zdražovať,“ uviedol Fico. Je však rád, pretože verejnosť uvidí, čo to je mať pravicu a čo to je mať stredoľavú politickú stranu vo vláde. „Ja si myslím, že ľudia si veľmi dobre uvedomujú, ako sme držali zubami-nechtami sociálny štandard. A teraz? Nič iné to nie je, vyhováranie, zdražovanie, príprava na privatizáciu,“ do­dal.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM