Aktualizované han Rôzne

Ficov syn si kúpil luxusný byt v Bratislave: ŽIADNA hypotéka, platil v hotovosti!

Syn lídra Smeru-SD Roberta Fica zainvestoval a kúpil si priestranný byt vo vychytenej lokalite hlavného mesta.

Ilustračný obrázok k článku Ficov syn si kúpil luxusný byt v Bratislave: ŽIADNA hypotéka, platil v hotovosti!
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

O veľkej investícii potomka niekdajšieho premiéra a aktuálne opozičného poslanca, informoval denník Sme.

Ako ďalej uvádza denník Sme, 28-ročný syn Roberta Fica mal za byt neďaleko Horského parku v Bratislave platiť v hotovosti. Kým jeho otec, trojnásobný premiér Slovenska, býva v podnájme a nemá vlastné bývanie, jeho potomok ho v tomto smere predbehol.

Dobrá adresa

Nehnuteľnosť v podobe bytu má mať pôdorys až 100 štvorcových metrov, čo je nadštandard aj v hlavnom meste. Podobné bytové jednotky majú v tejto lokalite hodnotu aj státisíce eur.

Podľa denníka Sme si Michal Fico byt na štvrtom poschodí zaobstaral 20. januára a z listu vlastníctva má vyplývať, že je výhradným vlastníkom nehnuteľnosti.

Kde na to zobral?

Okamžite po zistení, že Fico mladší kúpil luxusný byt, zareagovala šéfka Nadácie Zastavme korupciu Zuzana Petková. Podľa nej má Robert Fico objasniť, ako sa jeho syn k nehnuteľnosti dostal, keď si naň nemal zobrať hypotéku z banky. Predseda Smeru sa k tomu vyjadril až v piatok popoludní pre TV Markíza.

„Ak má Sorosov denník Sme akékoľvek pochybnosti o legálnosti zdrojov, ktoré použil môj syn – mimochodom ženatý – na kúpu bytu, nech sa s dôverou obráti na finančnú políciu. Garantujem denníku Sme, že odíde s dlhým nosom," uvádza sa v stanovisku pre TV Markíza..


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM