Webnoviny - Svet

Ficova vláda bola obdobím temna, tvrdí Sulík

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/Nina Bednáriková BRATISLAVA 4. augusta (WEBNOVINY) – Obdobie bývalej vlády pod vedením Roberta Fica bolo podľa predsedu parlamentu Richarda Sulíka (SaS) obdobím temna. Ako ďalej uviedol v parlamente v rámci rozpravy k návrhu programového vyhlásenia vlády, jediným projektom, ktorý bývalá vláda začala a aj sama zrealizovala, bolo zavedenie výberu mýta. Prijatie eura a vstup Slovenska do Schengenu Sulík označil za projekty, ktoré začala predošlá vláda, pričom vláda Roberta Fica ich len dokončila.

Upozornil na to, že nová vláda zvýši transparentnosť a bude bojovať s korupciou. „Nedá sa povedať, že by transparentnosť za posledné štyri roky kvitla,“ zdôraznil Sulík. O korupcii povedal, že za posledných 20 rokov bola na Slovensku vždy, avšak „ za posledné štyri roky sme zažili korupciu v takých rozmeroch, že mne by sa o tom nikdy nebolo snívalo. To boli až groteskné scény, ako sa kradlo“.

Jednou z veľkých ambícií novej vlády je podľa šéfa parlamentu transparentnosť. „V dobe, keď internet je samozrejmosťou, mať niečo ako nástenkový tender je veľká ukážka veľkej hanby,“ upozornil Sulík. Vláda pod vedením Ivety Radičovej v oblasti transparentnosti podľa Sulíka urobí „veľmi veľa“.

Najbližšie štyri roky sa podľa Sulíka zrealizuje zásadná reforma odvodov. „Vnesieme do prvého piliera solidárnosť, spravíme systém jednoduchším a spravodlivejším,“ povedal. Priznal, že druhá vláda Mikuláša Dzurindu bola pri niektorých svojich krokoch necitlivá. „Túto chybu Iveta Radičová určite nespraví,“ dodal.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM