Webnoviny - Svet

Figeľ bude opäť kandidovať na predsedu, nemá protikandidáta

WEBNOVINY.SK

Minister hospodárstva a výstavby SR Ján FigeľFoto: SITA/Diana ČernákováBRATISLAVA 19. novembra (WEBNOVINY) – Ján Figeľ sa bude na decembrovom sneme KDH opätovne uchádzať o funkciu predsedu strany a nebude mať protikandidáta. „Kandidovať budem hlavne z titulu zodpovednosti. Nie preto, že by som si nevedel predstaviť ľahšiu prácu, lebo je to náročný post a už pred rokom som hovoril, že nie ja som ho vyhľadával, ale on ma ako keby nachádzal. Spájam to aj s 20-ročným pôsobením v hnutí a s jeho celkovou situáciou pred pár rokmi,“ povedal Figeľ pre agentúru SITA.

V sobotu sa prípravou snemu KDH, ktorý má byť 4. decembra, bude v Trnave zaoberať Rada KDH. Odsúhlasí pred snemom nominácie na predsedu a podpredsedov, ale aj návrh zmeny stanov. Žilinský a Banskobystrický kraj napríklad navrhli, aby sa počet podpredsedov znížil zo šiestich na štyroch. Snem KDH bude voliť čelných funkcionárov hnutia po prvýkrát na štvorročné funkčné obdobie.

Figeľ nechcel prezradiť, či bude navrhovať, aby vo funkciách zostali súčasní šiesti podpredsedovia Daniel Lipšic, Jana Žitňanská, Ivan Uhliarik, Mária Sabolová, Anton Marcinčin a Július Brocka. „Nie som jediným ´akcionárom´ KDH tak, ako je to v štátnych podnikoch, kde minister reprezentuje štát,“ uviedol. Hnutie je totiž podľa neho demokratickou štruktúrou, ktorá nesie aj svoju vnútornú slobodu, ale aj zodpovednosť za personálne, politické a programové otázky. „A z tohto pohľadu každý z nás bude skladať účet na sneme, ktorý sme sa rozhodli organizovať podľa nových pravidiel vždy do šiestich mesiacov po parlamentných voľbách. Tie sú vysvedčením, ale aj novým obdobím, ktoré sa otvára voľbami a preto každý bude hodnotený na sneme,“ dodal Figeľ.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM