Webnoviny - Svet

FIGEĽ: Súčasná vláda zvýšila dôveryhodnosť SR

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto SITA/Jozef Jakubčo BRATISLAVA 18. októbra (WEBNOVINY) – Prvých sto dní vlády hodnotí predseda koaličného KDH a minister dopravy Ján Figeľ pozitívne v duchu toho, akú zmenu chcel realizovať, keď sa minulý rok vracal z postu eurokomisára v Bruseli. „Slovensko dozrelo na zmenu a som veľmi rád, že sa táto zmena realizuje,“ povedal na tlačovej besede Figeľ. Podľa neho sa vláde podarilo zmeniť dôveryhodnosť Slovenska, pozitívne najmä vo vzťahu k Maďarsku, kde sa záležitosti vo vzájomných vzťahoch už riešia bez emócií. Predseda KDH vyzdvihol, že „neprehľadné tendre“ nahradilo vo veľkej miere elektronické verejné obstarávanie a množstvo zmlúv sa už zverejňuje na internete.

„V Seredi si mafiáni tykali s políciou, dnes je to minulosť,“ konštatoval Figeľ pri hodnotení pokroku v oblasti bezpečnosti. V zdravotníctve pripomenul, že v minulosti si seniori doplácali za zdravotnú starostlivosť, teraz existuje strop týchto doplatkov. Koalícia konsoliduje verejné financie, Slovensko bolo podľa Figeľa v minulom období na ceste k maďarskému alebo gréckemu scenáru. Minister dopravy Figeľ povedal, že diaľnice sa stavajú ďalej a ich výstavba bude lacnejšia. „Slovensko môže mať európske parametre aj pri výstavbe infraštruktúry,“ vyhlásil. Pripomenul, že zrušili daňové zvýhodnenie pre príjmy z hazardu. Na začiatku vládnutia koalícia musela riešiť problematiku povodní. „Minulá vláda sa už po voľbách povodniam nevenovala,“ povedal Figeľ. ň

Predseda vládneho KDH spomenul, že koalícii sa vyčíta menenie stanovísk a časté diskusie o jednotlivých témach. Figeľ pripustil, že súčasná koalícia potrebuje zlepšiť komunikáciu, koordináciu a kooperáciu. „Je to výzva aj pre našich partnerov, ponúkame svoje skúsenosti,“ dodal.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM