Ľubomíra Karmanová Kultúra

Filmári z nášho regiónu sa postarali o nový rekord: Nakrúcali, až sa za nimi prášilo :)

O nový zápis do slovenskej Knihy rekordov sa pokúsili v neďalekej známej obci. Pokus bol trochu netradičný, ale úspešný a tak sa jeho aktéri stali novými rekordmanmi.

Ilustračný obrázok k článku Filmári z nášho regiónu sa postarali o nový rekord: Nakrúcali, až sa za nimi prášilo :)
Zdroj: Dnes24.sk

Organizátori spolu s autormi filmov najhumornejšieho filmového festivalu HAH v Dolnej Strehovej, sa tento rok opäť pokúsili o zápis do slovenskej Knihy rekordov. Po úspešnom minuloročnom zápise, kedy vytvorili rekord s najväčším počtom nehercov vo filme sa tento rok pokúsili dosiahnuť iný rekord. „Minulý rok sa nám podarilo zapísať sa do knihy rekordov s tým, že vo filme sa v jednom zábere objavilo až 88 nehercov,“ vysvetľuje organizátor rekordu Ivan Vredík.

„Film s názvom Hlupáci, ktorý je zapísaný v Knihe rekordov ako film s najväčším počtom nehercov si mohli účastníci pozrieť na tohtoročnom festivale. Zároveň tu získal aj Cenu starostu obce Dolná Strehová,“ doplnil Vredík.

Tento rok sa pokúsili o nový zápis do Knihy rekordov. „Tento rok sme sa spolu s autormi rozhodli uskutočniť pokus o zápis do slovenskej Knihy rekordov s ambíciou zhotoviť najrýchlejšie natočený amatérsky film,“ prezradil organizátor. Festivalová sobota HAH sa tak niesla v duchu natáčania spoločného filmu. „Meraný čas začal plynúť od zhotovenia prvého záberu a stopky komisár Knihy rekordov Michal Svítok zastavil pri premiére filmu na festivale,“ podotkol Vredík.

Pokus bol úspešný, rekord sa podaril. Výsledný čas 10 hodín 30 minút znamenal zápis nového rekordu. Autori zhotovili dokonca dva spoločné filmy, ktoré sa uviedli pod príznačným názvom „Hahovtipy“.

Kým si rekordný film budete môcť pozrieť, možno vás pobavia staršie filmy z dielne filmového klubu Urtica zo Žihľavy. Jedným z nich je Vtedy padáš, z ktorého bola paf aj porota na súťaži v Žiari nad Hronom.

Možno vás zaujmú aj ďalšie filmy z dielne žihľavských filmárov:

Desperádo 2 – Vtedy v Žihľave (2006)

Lofofóra

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie