Kultúra

Filmové novinky: Na plátnach kín pristál animák, dráma i horor

Program slovenských kín spestrila tento týždeň trojica filmových noviniek. V ponuke je kriminálna dráma, pokračovanie úspešného animáku a opäť zavítal na plátna kín aj horor.

Ilustračný obrázok k článku Filmové novinky: Na plátnach kín pristál animák, dráma i horor
Zdroj: pixabay

Pod názvom Kráľovné zločinu (r. Andrea Berloff) láka divákov do kina kriminálna dráma odohrávajúca sa v 70. rokoch v New Yorku v oblasti nazývanej Hell's Kitchen. Hviezdne herečky Melissa McCarthy, Tiffany Haddish a Elisabeth Moss sa predstavia v úlohách manželiek newyorských gangstrov. No potom, ako ich manželov zatkne polícia, preberajú ich špinavé kšefty do vlastných rúk.

Náš prehľad pokračuje pod videom!

Zdroj: YouTube.com

Obdobie strachu vraj urobí z tohtoročného leta horor Nočné mory z temnôt (r. André Ovredal). V opustenom dome úplne na konci mesta nájde partia tínedžerov knihu, ktorá je strašnejšia než čokoľvek, čo si kedy dokázali predstaviť. Zanechalo ju tu mladé dievča s hrozivým tajomstvom ešte predtým, než samo bez stopy zmizlo. Starobylá kniha je plná desivých príbehov a ešte desivejších monštier, ale nie je tak úplne na čítanie.

Kniha naopak číta toho, kto s ňou príde do styku. Prečíta jeho najväčšie nočné mory, napíše z nich príbeh a začne ho rozprávať a odvíjať aj v skutočnom živote. A to vrátane hrozivých príšer. Partia tínedžerov sa dostala na miesto neobvyklého zla. Nemali túto knihu nikdy otvárať a mali včas utiecť. Neutiekli. Preto teraz musia čeliť svojmu strachu, nočným morám a desu, ktoré ich prišli zabiť. Film vznikol v produkcii a podľa scenára filmového a hororového vizionára Guillerma del Tora. Pôvodný filmový Hellboy, Faunov labyrint alebo Podoba vody mu priniesli slávu, obdiv aj Oscarov.

Následne ukázal, že divákom vie priniesť zábavu, silný príbeh, strach a hlavne jedinečné vizuálne poňatie. Horor Nočné mory z temnôt vznikol podľa slávnej knižnej série Scary Stories to Tell in the Dark, ktorá vo svojej dobe vyvolala kontroverzie zásluhou strašidelnosti príbehov a predovšetkým ilustrácií. Knihy neboli preložené do slovenčiny a pre slovenských divákov budú ich hrôzostrašné historky a monštrá úplnou novinkou.

Náš prehľad pokračuje pod videom!

Zdroj: YouTube.com

Od 8. augusta je v kinách aj pokračovanie úspešnej animovanej komédie Toy Story 4 (r. Josh Cooley). Hračkársky kovboj Woody si bol vždy istý zmyslom svojho života. Vedel, že na prvom mieste je dávať pozor na dieťa, či už to bol chlapček Andy alebo dievčatko Bonnie.

Problém však nastane, keď si Bonnie v škôlke vlastnoručne vyrobí Vidlíka – figúrku z plastovej vidličky. Ostatné hračky ho doma radostne privítajú, Vidlík je však vydesený a tvrdošijne trvá na tom, že patrí medzi odpadky. Woodyho čaká neľahká úloha presvedčiť ho o opaku. Navyše sa rodina vyberie na výlet a partii hračiek hrozí rozdelenie, možno dokonca navždy…

Foto: ilustračné

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie