Webnoviny - Svet

Filmoví strihači vyhlásili nominácie na Oscara

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 12. januára (WEBNOVINY) – Americká spoločnosť filmových strihačov a strihačiek (American cinema editors – ACE) vyhlásila nominácie na svoje výročné ceny Ace Eddie. V deviatich kategóriách ocenia strihačov a strihačky filmových i televíznych projektov. Víťazov a víťazky vyhlásila na slávnostnej ceremónii 14. februára v Beverly Hills.

Ocenenia spoločnosti založenej v roku 1950 obyčajne predznamenajú víťaza Oscara v kategórii Najlepší film, keďže žiadna snímka s výnimkou Obyčajní ľudia (1980) nevyhrala cenu Akadémie bez toho, aby ju predtým nenominovala ACE, pripomína Hollywood Reporter.

V kategórii Najlepší celovečerný film – dramatický nominovali strihačov a strihačky snímok Avatar, District 9, Star Trek, The Hurt Locker a Lietam v tom. V kategórii pre muzikály a komédie získali nominácie 500 dní so Summer, Vo štvorici po opici, A Serious Man a dva filmy s Meryl Streep – Julie & Julia a Nejako sa to komplikuje. O titul Najlepšie strihaný animovaný film zabojujú Koralína a svet za tajnými dverami, Fantastic Mr. Fox a Hore. Hudobný dokument Michael Jackson´s This Is It nominovali spolu s dokumentárnymi snímkami Food, Inc. a The Cove.

Z televíznych projektov nominovala ACE polhodinové epizódy seriálov 30 Rock, Larry, kroť sa a Entourage, z hodinových epizód majú nominácie seriály 24, Breaking Bad, Pohotovosť, Zákon a poriadok: Špeciálna jednotka a Nezvestní.

Informácia pochádza z webovej stránky www.HollywoodReporter.com.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM