Webnoviny - Svet

Filmovú adaptáciu Pána času bude režírovať David Yates

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 15. novembra (WEBNOVINY) – Filmovú verziu obľúbeného seriálu Pán času z produkcie BBC by mal režírovať anglický filmár David Yates. Ako uvádza webová stránka magazínu The Hollywood Reporter, z televízneho seriálu by sa mala stať filmová séria, pričom v súčasnosti pre tento ambiciózny projekt hľadajú scenáristov.

Podľa hovorkyne BBC Worldwide je príprava filmového spracovania kultovej sci-fi série ešte len v počiatočnom štádiu. O produkciu by sa mali postarať Jane Tranter a Jane Gardner z BBC.

Hlavnou postavou seriálu je excentrický humanoidný mimozemšťan z rasy Pánov času, ktorý si hovorí Doktor, a cestuje časom i priestorom v lodi zvanej TARDIS. Tá zvonku vyzerá ako stará policajná búdka, ale vnútri je obrovská. Na jeho cestách sa k nemu často pridávajú rôzni ľudia alebo ďalší mimozemšťania a spoločne zachraňujú Zem i vesmír.

Seriál Doctor Who, u nás známy aj ako Pán času, vysielali najprv v rokoch 1963 až 1989, no celosvetový fenomén sa z neho stal až po štarte modernej verzie v roku 2005. Doktora hral vtedy už deviaty herec Christopher Eccleston. Zmeny hercov tvorcovia vysvetlili tým, že Doktor sa s každým svojim úmrtím regeneruje do nového tela.

Ako poznamenal The Hollywood Reporter, tento koncept by mohol výborne fungovať aj pre veľmi dlhé série, akými sú James Bond alebo Batman.

Vďaka novému seriálu sa preslávil napríklad scenárista Steven Moffat, ktorý sa postaral aj o scenár animovaného dobrodružného filmu Tintinove dobrodružstvá (2011) v réžii Stevena Spielberga alebo seriál Sherlock (2010) – mimoriadne úspešné nové televízne spracovanie príbehov Sherlocka Holmesa.

Svetoznámym sa tiež stal predstaviteľ Desiateho Doktora z rokov 2005 až 2010 David Tennant. Aktuálnym Jedenástym Doktorom je anglický herec Matt Smith.

Štyridsaťsedemročný David Yates začínal réžiou miniseriálu State of Play (2003) alebo televízneho filmu Sex Traffic (2004) pre BBC. Neskôr prevzal režisérsku taktovku nad sériou adaptácií knižnej série o Harrym Potterovi – pracoval na štyroch filmoch Harry Potter a Fénixov rád (2007), Harry Potter a Polovičný princ (2009), Harry Potter a Dary smrti – 1. (2010) a Harry Potter a Dary smrti – 2. (2011).

Informácie zverejnila webová stránka www.hollywoodreporter.com.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM