Fíni zdolali Čechov

<html xmlns=„http:/­/www1.webnovi­ny.sk/Newsml/xhtml­.xsd“> <head>
<title/> </head> <body>KLOTEN 29. apríla (WEBNOVINY) – Hokejová reprezentácia Fínska bude v piatok 1. mája ďalším súperom Slovenska na svetovom šampionáte vo Švajčiarsku. Rozhodol o tom stredajší večerný zápas v Klotene, v ktorom Fíni zdolali Čechov vo výbornom súboji 4:3. Fíni sa stali víťazmi D-skupiny, z ktorej si do nadstavbovej F-skupiny prenášajú plný počet 6 bodov. Česi si do ďalších bojov vezú 3 body za víťazstvo nad Nórskom. Stretnutie Fínska s Českom bolo od úvodného buly veľmi dramatické. Fíni otvorili skóre v 10. min: po chybe českej obrany sa otvoril priestor pre Miettinena, ktorý naservíroval puk pred prázdnu bránku pre Kapanena. Česi však veľmi rýchlo odpovedali Rolínkom a v 14. min ich poslal do vedenia Blaťák. O 10 minút neskôr Kotalík po fínskej chybe „prepálil“ Rinneho tretíkrát. Fínov ani dvojgólové české vedenie nepoložilo a ešte do druhej prestávky stihli vyrovnať. V 52. min však strelil napokon víťazný gól zápasu po malej chybe Štěpánka v českej bránke Hagman. Česi sa snažili o vyrovnanie, nepodarilo sa im to ani v power-play.

D-skupina (Kloten): Fínsko – Česko 4:3 (1:2, 2:1, 1:0) Góly: 10. N. Kapanen (Miettinen, Hagman), 24. Koistinen (N. Kapanen, S. Kapanen), 39. N. Kapanen (Hyvönen, Miettinen), 52. Hagman (N. Kapanen, Koistinen) – 11. Rolínek (Marek), 14. Blaťák (Jágr, Čajánek), 24. Kotalík (J. Hlinka) Vylúčení: 5:11 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Looker (USA), Persson (Švéd.) – Feola (USA), Sabelström (Švéd.), 6400 divákov

Zostavy: Fínsko: Rinne – Kukkonen, M. Lehtonen, Salmela, Koistinen, Jaakola, Ninimää – A. Miettinen, N. Kapanen, Hagman – Hyvönen, Immonen, S. Kapanen – Pihlman, Hytönen, Kerman – Santala, J. Ruutu, Pyörälä Česko: Štěpánek – Židlický, M. Barinka, K. Rachůnek, Čáslava, Polák, Blaťák, Němec – Jágr, Čajánek, Klepiš – Hemský, Vašíček, Plekanec – Červenka, Marek, Rolinek – Kotalík, J. Hlinka, Olesz – Irgl