Katarína Jankeje Ostatné športy

Florbal je v Topoľčanoch čoraz populárnejší: AKO sa darí Žochárom v prvej lige?

Florbal začína patriť k známym a vyhľadávaným športom v Topoľčanoch. Mužský oddiel dokonca bojuje v aktuálnej sezóne v druhej najvyššej súťaži. Ako sa im darí?

Ilustračný obrázok k článku Florbal je v Topoľčanoch čoraz populárnejší: AKO sa darí Žochárom v prvej lige?
Foto: Dominika Handzušová / Zdroj: Dnes24.sk

Topoľčiansky športový klub ŠK 91 Rebels funguje už od roku 1991 ako hokejbalový tím, v roku 2007 sa vytvoril aj mužstvo florbalistov. Postupne pod jeho hlavičkou vzniklo viacero oddielov, dnes florbal v meste hrajú deti, dorastenci, muži, ale aj ženy. Po kádrových problémoch v minulosti sa mužský tím dal opäť dokopy pod názvom Legia Topoľčany.

Pozreli sme sa, ako to aktuálne vyzerá s mužstvom dospelých, ktorí v sezóne 2015/2016 bojujú v prvej lige. Zatiaľ odohrali spolu 18 zápasov, pričom vyhrali 9-krát, remizovali dva razy, a prehru utŕžili v siedmych dueloch.

To im v priebežnom hodnotení vynieslo 5. priečku so ziskom 20 bodov. Tabuľku vedú Košice, za nimi je Detva a na treťom mieste sa drží Partizánske. Práve s ním naši hráči absolvovali prvý duel v novom roku. Zdolať súpera zo susedného mesta sa im však nepodarilo a prehrali tesne 6:8.

Ak sa pozrieme na hodnotenie hráčov, v prvej desiatke figuruje jeden Topoľčanec, ide o Daniela Hatalu (9. miesto), ktorý v sezóne nazbieral 43 bodov. Chlapci si najbližšie zahrajú 16. januára, v sobotu sa predstavia v Spišskej Novej Vsi a v nedeľu 17. januára vycestujú do Košíc.

Môže vás zaujímať:

Hádzanári Topoľčian vedú extraligovú tabuľku: Pozrite si štatistiku mužstva i najlepšieho hráča v tíme!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie