Webnoviny - Svet

FNLP dostala príspevok 26 mil. eur na nový pavilón

WEBNOVINY.SK

Fakultná nemocnica L. Pasteura v Košiciach Foto: SITA/Marián Angelovič KOŠICE 4. júla (WEBNOVINY) – Ministerstvo zdravotníctva SR ako Riadiaci orgán pre Operačný program Zdravotníctvo schválilo žiadosť o nenávratný finančný príspevok pre Fakultnú nemocnicu L. Pasteura Košice (FNLP) na výstavbu moderného urgentného príjmu vo výške 26 489 999 eur. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Jaroslava Oravcová.

Pavilónu riešiaci traumatologický a chirurgický urgentný príjem bude situovaný v sedemposchodovej budove v areáli nemocnice na Rastislavovej ulici, pričom počíta s výstavbou ôsmych operačných sál, moderných laboratórií a so 120 lôžkami. Pôsobiť by v ňom mala klinika úrazovej chirurgie, chirurgická klinika, rádiodiagnostické oddelenie, oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny a ďalšie pracoviská. Stavebné práce by mali začať na jeseň tohto roka.

Momentálne je Klinika úrazovej chirurgie FN L. Pasteura Košice spolu so svojim urgentným traumatologickým príjmom je situovaná v pavilóne na Rastislavovej ulici, ktorý predstavuje historickú a pamiatkovo chránenú budovu, čo neumožňuje väčšie priestorové variácie ani rozširovanie. Lôžkové kapacity chirurgickej kliniky situovanej v monobloku sú takisto obmedzené, zatiaľ čo stúpajúci nárast počtu pacientov kladie zvýšené požiadavky na kapacitu operačných sál a chirurgických oddelení.

Výstavba nového pavilónu umožní vznik urgentného príjmu, chirurgického príjmu a operačných sál na úrovni 21. storočia, zefektívni poskytovanie chirurgickej zdravotnej starostlivosti a sústredí ju na jedno miesto.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM