Zo zahraničia

FOTKA izraelského vojaka POBÚRILA svet: Sochu Ježiša ROZMLÁTIL kladivom!

Netanjahu pohrozil prísnym trestom vojakovi, ktorý poškodil sochu Ježiša Krista.

Ilustračný obrázok k článku FOTKA izraelského vojaka POBÚRILA svet: Sochu Ježiša ROZMLÁTIL kladivom!
Zdroj: X.com/Younis Tirawi

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu pohrozil „tvrdými opatreniami“ voči vojakovi, ktorý bol zachytený na zábere pri ničení sochy Ježiša Krista v južnom Libanone.

Fotografia sa rýchlo rozšírila na sociálnych sieťach a vyvolala ostré reakcie.

Strašné, čo spravil

Na snímke je vidieť izraelského vojaka, ako kladivom udiera do hlavy sochy ukrižovaného Ježiša, ktorá sa nachádza v kresťanskej obci Debl pri hraniciach s Izraelom. Armáda potvrdila pravosť záberu a začala vyšetrovanie.

„Bol som šokovaný a zarmútený, keď som sa dozvedel, že vojak izraelskej armády poškodil katolícky náboženský symbol v južnom Libanone,“ uviedol Netanjahu. Zároveň zdôraznil, že čin dôrazne odsudzuje a voči páchateľovi budú prijaté prísne disciplinárne opatrenia.

Odsúdili to

Izraelská armáda označila incident za závažný a zdôraznila, že správanie vojaka je v rozpore s hodnotami, ktoré očakáva od svojich príslušníkov. Prisľúbila, že prijme primerané kroky a zároveň spolupracuje s miestnou komunitou na obnove poškodenej sochy.

K incidentu sa vyjadril aj minister zahraničných vecí Gideon Saar, ktorý ho označil za „hanebný a potupný čin“. Dodal: „Ospravedlňujeme sa za tento incident a všetkým kresťanom, ktorých sa dotkol.“

Napätie v oblasti pretrváva aj napriek prímeriu medzi Izraelom a Libanonom, pričom izraelské jednotky zostávajú na juhu krajiny.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: SITA
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM