Správy Regióny

Foto: Na Kamzíku sa začala výstavba nových toaliet, sprchy i umývarky bicyklov

Návštevníci bratislavských lesov majú dôvod na radosť. Už onedlho sa na Kamzíku dočkajú úplne nových toaliet. Tešiť sa môžu aj športovci.

Ilustračný obrázok k článku Foto: Na Kamzíku sa začala výstavba nových toaliet, sprchy i umývarky bicyklov
5
Galéria

Kamzík patrí k vyhľadávaným lokalitám mnohých Bratislavčanov. Za oddychom, relaxom či športom sem chodia rodiny s deťmi, cyklisti, turisti i milovníci prírody. Jedným z mála negatív tejto oblasti sú roky chýbajúce civilizované toalety. To sa však už onedlho zmení.

Výstavba sa začala

Na Kamzíku sa v týchto dňoch začala výstavba nových verejných toaliet, sprchy pre športovcov i prebaľovacej miestnosti pre deti. Ide o projekt Iniciatívy Naše Karpaty, ktorá sa venuje podpore rekreácie a športu v súlade s ochranou prírody v bratislavských lesoch.

"Dlhodobo vnímame potrebu zabezpečiť na tomto obľúbenom vstupnom bode do lesoparku civilizované toalety či sprchu pre športovcov. Aj preto sme oslovili novomestských poslancov (Mikulec, Korček, Augustinič), ktorí našu snahu podporili,“ povedal v novembri 2017 predseda iniciatívy Jakub Mrva.

Verejné toalety sa budú nachádzať za bufetom U Krka. Podľa Márie Šimkovej z Mestských lesov Bratislava, ktoré výstavbu realizujú, pôjde o 4 WC ženy, 2 WC muži, 4 pisoáre, 1 WC pre imobilných, 1 prebaľovací kútik, sprchovací kút a sklad. Súčasťou zariadenia bude aj umývačka bicyklov.

Výstavba toaliet a sprchy na Kamzíku
5
Galéria
Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie