Katarína Winklerová Regióny Rôzne

FOTO: Prvomájová veterán Tatra rely preniesla Bratislavu o niekoľko desaťročí naspäť

Nablýskané štvorkolesové tátoše, ktoré majú na svojich tachometroch tisícky najazdených kilometrov ešte z čias socializmu a niektoré aj skôr, skrášlili dnešný deň nielen Bratislavčanom.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Prvomájová veterán Tatra rely preniesla Bratislavu o niekoľko desaťročí naspäť
17
Galéria

Milovníci veteránov a historických vozidiel sa každoročne tešia na sviatočný prvomájový deň. Dnešok (1. máj 2017), plný krásnych áut, skúsených vodičov a elegantných dám v dobových kostýmoch, ich určite nesklamal.

Nostalgia s vôňou benzínu

Tradičná Prvomájová veterán Tatra rely Bratislava prilákala aj tentoraz rodičov so zvedavými deťmi, ale aj množstvo obdivovateľov starých áut. Nostalgia a vôňa benzínu sa niesla dopoludnia celým Hviezdoslavovým námestím.

Účastníci 14. ročníka obľúbeného podujatia absolvovali jazdu po Malokarpatskej vínnej ceste. Trasa veteránov viedla z Hviezdoslavovho námestia cez Svätý Jur, Pezinok, Modru, Častú, Doľany do Viničného, Slovenského Grobu, Čiernej Vody, Vajnôr, Raču až na Cestu mládeže a Kolibu. Bodkou za podujatím bol cieľ na Kamzíku.

Organizátori podujatia – Veterán klub Tatra 141, sa každoročne snažia spopularizovať technickú históriu a zároveň reprezentovať Bratislavu i jej okolie.

Prvomájová veterán Tatra rely Bratislava
17
Galéria
Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie