Aktualizované Futbal

Vo štvrtok 25. októbra sa odohral zápas domáceho Spartak Trnava proti Dinamu Záhreb. Do zápasu sa lepšie dostali domáci futbalisti, no súper ukázal svoju silu.

Ilustračný obrázok k článku FOTO, Spartak pred prázdnym štadiónom viedol: Záhreb otočil zápas Európskej ligy
11

Dinamo zahrávalo v úvode stretnutia dva rohy a po jednom z nich si Chudý musel dať pozor na nepríjemnú strelu zo strednej vzdialenosti. Spartak sa držal svojej osvedčenej taktiky zodpovedne brániť a ak sa naskytne príležitosť, podniknúť útočný výpad. Obrana Dinama však pracovala na výbornú a aj smerom dopredu bol chorvátsky majster aktívnejší, hoci prvý polčas veľa šancí nepriniesol. V 19. minúte sa z ľavej strany dostal do koncovky Perič, ale domáci jeho pokus zblokovali. Vyčkávacia taktika Spartaka opäť slávila úspech. V 32. minúte využil Čonka voľný priestor na ľavej strane, jeho center z prvej nedokázali hosťujúci obrancovia odpratať do bezpečia a pohotový Ghorbani v páde dotlačil loptu do brány – 1:0. Hostia mohli vyrovnať v 36. minúte, ale Oršič v dobrej pozícii zvnútra šestnástky vypálil nepresne.

V 48. minúte Čanturišvili na polovici ihriska vypichol loptu Oršičovi a dostal sa s ňou až k pokutovému územiu, no pálil „slepými“. V 52. minúte pustila obrana Trnavy trestuhodne do tutovky Oršiča, prekonaného Chudého však zastúpil na bránkovej čiare hrdina duelu s Anderlechtom Oravec, ktorý loptu v poslednej chvíli tečoval na roh a zabránil istému gólu. Na opačnej strane mohol po rýchlom brejku zvýšiť vedenie Spartaka Jirka, ale krížnym pokusom nerozvlnil sieť. „Andeli“ sa po hodine hry zamerali na bránenie tesného náskoku a nechávali hosťom až priveľa priestoru. V 64. minúte to aj využili, po nedôraze domácej obrany Gavranovič zblízka vyrovnal – 1:1. V 77. minúte zabudli obrancovia na Oršiča, ktorý na dvakrát z tesnej blízkosti prekonal bezmocného Chudého – 1:2. Hráčom Spartaka v závere chýbali sily na to, aby sa ešte pokúsili streliť vyrovnávajúci gól. V 89. minúte ešte Chudý zlikvidoval tutovku Gojaka.

3. kolo D-skupiny EL:

FC Spartak Trnava – Dinamo Záhreb 1:2 (1:0)

Góly: 32. Ghorbani – 64. Gavranovič, 77. Oršič. ŽK: Ghorbani, Čonka – Ademi. Rozhodovali: Kehlet – Hummelgaard, Sorensen (všetci Dán.), hralo sa bez divákov.

Spartak: Chudý – Oravec, Tóth, Godál, Čonka – Greššák, Rada (82. Schirtladze) – Jirka (69. Malecki), Grendel, Čanturišvili – Ghorbani

Dinamo: Livakovič – Stojanovič, Leškovič, Perič, Rrahmani – Gojak, Ademi, Olmo (86. Šunjič) – Hajrovič (73. Kadzior), Gavranovič (87. Petkovič), Or­šič

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Martin Chudý, brankár Trnavy: „Zlomilo sa to v druhom polčase. Vypracovali si tam viacero možností. Myslím, že sme im boli vyrovnaným partnerom, škoda. Ak by sme neinkasovali na 1:1, možno by sme nulu udržali. Pri prvom góle tam bola skrumáž, druhý dali po spätnej prihrávke, škoda, že sme to nezachytili.“

Matej Oravec, obranca Trnavy: „Bolo to veľmi ťažké. Dinamo bolo asi najťažším súperom, proti ktorému sme hrali. Sú to obrovské skúsenosti, takéto zápasy som ešte nehral. Som rád za každú šancu v takýchto zápasoch.“

Boris Godál, kapitán Trnavy: „Je to veľké sklamanie. Môžeme byť nahnevaní sami na seba, že sme dobre rozohraný zápas nedotiahli do lepšieho konca. Dostali sme dva zlepené góly a ja som veľmi sklamaný. Druhý polčas sme dostali góly, keď sme boli traja okolo jedného hráča a odrazilo sa to k nemu. To nás zrazilo. Doterajšie tri body sa nám teraz mália, dnes sme si nechali tri body prekĺznuť medzi prstami.“