Regióny Krimi

FOTO: Tragická cesta do školy! Vodič zrazil na priechode pre chodcov dve malé dievčatá

V Kolárove (okres Komárno) dnes krátko po siedmej hodine ráno zrazil 24-ročný vodič vozidla Peugeot 307 na priechode pre chodcov dve školáčky.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Tragická cesta do školy! Vodič zrazil na priechode pre chodcov dve malé dievčatá
Zdroj: TASR

Ako informovala nitrianska krajská policajná hovorkyňa Božena Bruchterová, 11-ročná Ibolya utrpela pri nehode ťažké zranenia, s ktorými bola prevezená do nemocnice v Bratislave, osemročná Jozefína bola ošetrená v komárňanskej nemocnici.

Polícia momentálne vyšetruje presnú príčinu dopravnej nehody a mieru zavinenia. Alkohol v dychu vodiča zistený nebol. Polícia v tejto súvislosti vyzvala všetkých účastníkov cestnej premávky, chodcov i cyklistov, k mimoriadnej opatrnosti na cestách.

Čítajte aj: Šok na Záhorí: Polícia našla v byte mŕtvu ženu, podozrivého chytili v lese!

Zdroj: TASR

"Vodiči majú sťažené podmienky na jazdu, pretože kombinácia dažďa, mrholenia, tmy a mokrej vozovky si vyžaduje maximálnu koncentráciu. Je preto nutné vždy prispôsobiť jazdu stavu a povahe vozovky, poveternostným podmienkam i svojim schopnostiam a zručnostiam. Chodci a cyklisti sú tí najzraniteľnejší, stále si však neuvedomujú, alebo nechcú pochopiť, že nestačí len vidieť, ale aj byť videný,“ skonštatovala Bruchterová.

Ako pripomenula, farebné a reflexné oblečenie a mimoriadna obozretnosť prispievajú k bezpečnosti na cestách. "Aj dnešná dopravná nehoda, ktorá sa stala, je toho dôkazom. Ani jedno dievča nemalo na sebe žiadny reflexný prvok, hoci zákon hovorí, že za zníženej viditeľnosti je to povinnosť,“ doplnila policajná hovorkyňa.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM