FOTO: Volejbalová extraliga ponúka napínavé finále, Nitra doma nezaváhala a vyrovnala sériu

Nitra vyhrala tretí finálový duel za 76 minút 3:0 a v pondelok sa hotovala vyrovnať stav finálovej série. Potvrdzovala to hneď v úvode prvého setu, keď sa rýchlo ujala vedenia 6:2.

Rastislav Búgel
Ilustračný obrázok k článku FOTO: Volejbalová extraliga ponúka napínavé finále, Nitra doma nezaváhala a vyrovnala sériu
Foto: Rastislav Búgel

Hostia však potom zapli na vyššie obrátky a najmä zásluhou svojho lídra Sopka vyrovnali na 7:7. Východniari pokračovali v kvalitnej hre, využívali diery v domácej obrane a dostali sa do štvorbodového trháku (15:19). Nitra potom zlepšila hru na sieti, spresnila kombinácie a podarilo sa jej vyrovnať na 20:20. V dramatickej koncovke úradoval domáci Kubš. Najskôr zaznamenal dva body z podania a potom presným smečom dostal domácich do vedenia 23:21. Prešov zásluhou Sopka vyrovnal na 24:24, ale prvé dejstvo sa napokon skončilo výhrou 26:24 pre Nitru.

Rozhodujúce momenty druhého setu prišli v jeho polovici, keď sa domáci zásluhou výborne hrajúceho poľského legionára Szareka dostali do trojbodového vedenia. To si udržali až do záveru aj napriek tomu, že Prešov sa priblížil na rozdiel dvoch bodov.

Úvod tretieho dejstva bol vyrovnaný, ale miernu prevahu i bodový náskok si vybudovali domáci. Viedli 8:6, 12:8 i 19:15. Prešov bojoval, snažil sa, ale na oduševnený výkon hráčov spod Zobora v pondelok nemal. Nitra napokon triumfovala bez straty setu 3:0 a vyrovnala stav finálovej série na 2:2.

VK Bystrina SPU Nitra – VK MIRAD PU Prešov 3:0 (24, 22, 21)

Marek Kardoš, tréner Nitry: „Vzhľadom na to, že Prešov prišiel v predchádzajúcom zápase o kľúčového hráča, vsadil dnešný výkon na jednu kartu – silný servis a potom ubrániť. To sa im na začiatkoch setov darilo a my sme im našou nervozitou pustili aj nejaké body. Na druhej strane ma teší výkon Szareka, Kubša a vlastne celého tímu. Som rád, že sme vyrovnali finále na 2:2 a tešíme sa do Prešova.“

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „Nastúpili sme s vynútenou zmenou, keďže hrať nemohol Rajduga. Napriek tomu sme si v prvom sete vytvorili sľubný náskok, ktorý sme však pri podaní Kubša neudržali. Dá sa povedať, že to bol z našej strane taký zlomový moment a poznačilo to náš výkon v ďalších setoch. Verím, že v Prešove odohráme lepší zápas, pretože doma sme silnejší.“

Zápas trval 87 minút. Rozhodovali: Mokrý a Malík, 600 divákov.

Nitra: Kašper 2, Zaťko 1, Kubš 16, Ludha 10, Szarek 23, Malina 6, libero Turis (Porubský 0, Hukel 0, Mečiar 0). Tréner: M. Kardoš.

Prešov: Červeň 4, Halaj 1, Sopko 18, Macko 11, Digaňa 6, Drobňák 8, libero Lampart (Peleščák 1, Mikovčík 0, Brilla 0). Tréner: Ľ. Šalata

Foto: Rastislav Búgel

Zdroj: TASR

Odporúčame