Novoročné Winter Classic 2019 v NHL vyhrali v utorok hokejisti Bostonu nad Chicagom 4:2. Duel pod holým nebom v univerzitnom centre na štadióne Notre Dame sa hral v Indiane, prvýkrát mimo štátu domáceho tímu, ktorým boli Blackhawks.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Winter Classic NHL prilákalo 76-tisíc divákov, vyhral Boston
5

Priamo na tribúnach si duel pozrelo 76 126 divákov, išlo o druhú najvyššiu návštevu v histórii súťaže.

V drese hosťujúcich Bruins odohral stretnutie slovenský obranca a kapitán Zdeno Chára, jeho spoluhráč a krajan Jaroslav Halák kryl zo striedačky chrbát brankárskemu kolegovi Tuukkovi Raskovi z Fínska. O výhre „medveďov“ rozhodol v tretej tretine 25-ročný americký útočník Sean Kuraly, hostia ešte pri powerplay Chicaga spečatili výsledok gólom do prázdnej bránky.

Chicago hralo prestížne Winter Classic štvrtýkrát, Boston tretíkrát. „Každý z nich je výnimočný, ale tie víťazné sa lepšie pamätajú. Super zápas a nádherná atmosféra. Vďaka všetkým fanúšikom Bruins, ktorí nás prišli podporiť,“ uviedol Chára na svojom oficiálnom profile na facebooku.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

V roku 2020 sa bude hrať Winter Classic v Dallase, domáci tím si na meno súpera ešte musí počkať. V druhej prestávke zápasu komisár profiligy Gary Bettman oznámil, že v sezóne 2019/2020 sa bude hrať pod holým nebom aj zápas Calgary Flames – Winnipeg Jets v rámci Heritage Classic v meste Regina (Saskatchewan), resp. v rámci Stadium Series bude domáce Colorado Avalanche hostiť súboj s ešte neznámym súperom.

Verejnosť sa tiež dozvedela, že duel All Star sa v roku 2020 bude konať tretíkrát v St. Louis. V rokoch 1970 a 1988 sa hralo v St. Louis Arena a teraz sa prvýkrát bude hrať v Enterprise Arena (24. – 26. januára).

V nočnom zápase si Nashville na vlastnom ľade poradil s Philadelphiou 4:0. Dva góly strelil Viktor Arvidsson, čisté konto mal brankár Juuse Saros. Hokejisti Vegas zdolali doma Los Angeles 2:0, o čo sa shutoutom pričinil brankár Marc-Andre Fleury.