Barbara Dallosová Správy Regióny

FOTO z rozbúraného zimáku: V útrobách zostali zabudnuté hokejky či Šatanov plagát

Žiarsky zimný štadión sa premenil na stavenisko. Pozrite, ako to na mieste aktuálne vyzerá.

Ilustračný obrázok k článku FOTO z rozbúraného zimáku: V útrobách zostali zabudnuté hokejky či Šatanov plagát
17
Galéria

Zimný štadión v Žiari nad Hronom bude opäť slúžiť. Jeho rekonštrukcia, ktorá prebieha už od jesene, patrí medzi priority žiarskej samosprávy. Ako radnica avizovala už pri štarte prác, počíta sa komplexnou rekonštrukciou objektu, vrátane pláštenia stavby, novej tribúny, osadenia okien a všetkých potrebných technológií od chladenia ľadu až po vzduchotechniku. Rekonštrukciu realizuje mestská eseročka Technické služby.

Práce už začínajú meniť podobu športového stánku. Porast, ktorý štadión takmer zakrýval, je odstránený, a budovu vidno už z diaľky.

Za bránami športoviska to pripomína stavenisko. Pracovníci Technických služieb rozoberajú tribúnu, zmizli i okná z niekdajších šatní športovcov. Ako vidieť pri pohľade do priestorov, v šatniach a kúpeľniach ešte zostali v kúte opreté hokejky či plagát Miroslava Šatana nad umývadlom. Aktuálne zábery zo štadióna si pozrite v našej galérii.

Zimný štadión slúžil Žiarčanom od sedemdesiatych rokov, v roku 2009 ale zatvoril svoje brány a s ním v meste skončil i hokej. Po zimnom športovom stánku bol zo strany obyvateľov dopyt a mesto už niekoľko rokov hľadalo riešenie, ako jeho fungovanie obnoviť. V uplynulých rokoch mala štadión v nájme spoločnosť SPORT TREND.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie