Rastislav Búgel Hokej

FOTO: Zvolen vyrovnal semifinálovú sériu, Nitru zdolal v predĺžení

Semifinálová séria medzi Nitrou a Zvolenom pokračovala na nitrianskom ľade druhým vzájomným zápasom. O všetkom sa napokon rozhodlo v predĺžení.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Zvolen vyrovnal semifinálovú sériu, Nitru zdolal v predĺžení
Foto: Rastislav Búgel

Po jednoznačnom víťazstve 4:1 v prvom semifinálovom zápase chceli zverenci trénera Stavjaňu cestovať do Zvolena za stavu 2:0 na zápasy.

Zvolen však bol iným súperom ako v prvom meraní síl. V prvej tretine videl plný nitriansky štadión vyrovnanú hru bez presného zásahu. Hostia sa dostali do vedenia v 23. minúte zásluhou Brendla, aby o dve minúty neskôr vyrovnával Laliberté (1:1). Do záveru prostredného dejstva ešte posielal hostí do vedenia Puliš, no ani teraz radosť Zvolena dlho nevydržala. Už o minútu neskôr bolo znova vyrovnané zásluhou Kutálka (2:2).

V poslednom dejstve gól nepadol. Rozhodovalo sa tak až v predĺžení. Hrdinom zápasu sa stal Krejčí, ktorý svojim gólom vyrovnal stav semifinálovej série na 1:1.

HK Nitra – HKM Zvolen 2:3 pp (0:0, 2:2, 0:0 – 0:1)

Góly: 25. Laliberté (Milam, Slovák), 33. Kutálek (Pupák, König) – 23. Brendl (Habšuda), 32. Puliš (Semorád), 66. Krejčí

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Nás mrzí, že sme neuhrali druhé víťazstvo. Hokej bol vyrovnaný, ofenzívny. Rozhodli nepremenné nájazdy, kde Slovák i Laliberté mali vyložené šance a tiež sme mali lepšie zahrať presilovku v predĺžení. Myslím si, že všetky zápasy budú takéto vyrovnané. Ťažko sa už môžeme so Zvolenom niečím prekvapiť, hráči sa detailne poznajú, takže to bude hlavne o vôli.“

Andrej Podkonický, asistent trénera Zvolena: „My sme podali lepší výkon ako v utorok, aj keď na začiatku sme opäť ťahali za kratší koniec. V polovici druhej tretiny sme začali hrať hru, ktorú chceme a v závere sme mali množstvo šancí na rozhodnutie. Rozhodujúci moment prišiel v predĺžení, kde sme ubránili presilovku a vzápätí sme dali gól. Bol to nádherný zápas z obidvoch strán, obaja brankári podali nadštandardný výkon a podržali svoje tímy.“

Foto: Rastislav Búgel

2. semifinále: HK Nitra - HKM Zvolen
31
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie