Webnoviny - Svet

Futbalista Marek Sapara sa stal šťastným otcom

WEBNOVINY.SK

Futbalista Marek SaparaFoto: SITA, APANKARA 7. marca (WEBNOVINY) – Slovenský futbalový reprezentant Marek Sapara žiari šťastím, stal sa prvýkrát otcom. Jeho manželka Lucia mu v pondelok 7. marca porodila presne 3.20 h po polnoci zdravú dcérku Laru Máriu Saparovú.

„Všetko je super, obaja sa veľmi tešíme. Mamička aj dcérka sú zdravé, ja ich obe strážim v nemocničnej izbe,“ povedal v rozhovore pre agentúru SITA z Ankary šťastný otec.

Saparovci mali pôvodne termín pôrodu stanovený až na 1. apríla. Vyšetrenia ukázali, že ich dcéra pravdepodobne príde na svet skôr, a to predbežne 21. marca. Napokon sa však poponáhľala a prekvapila ich prvým krikom a plačom už o dva týždne skôr. „Vôbec sme to nečakali. Lucka mala pôvodne dnes popoludní odletieť na Slovensko, keďže sme chceli, aby poradila tam. Ja by som za ňou prišiel počas reprezentačnej prestávky, ktorá nás čaká koncom marca. Napokon však všetko dopadlo inak a Lara sa vypýtala na svet oveľa skôr,“ povedal v pondelok unavený, no vysmiaty Marek Sapara a pridal aj podrobnejší opis najradostnejšej noci v jeho živote:

„Boli sme spolu na návšteve u Vittekovcov. Neviem, čo Lucke namiešali (so smiechom – pozn.), ale pred polnocou jej začali kontrakcie. Rozhodli sme sa preto ísť do pôrodnice, aj keď vôbec sme netušili, že už o niekoľko hodín uvidíme našu dcérku. Chceli sme ísť len na kontrolu, či môže Lucka popoludní odletieť. Po polhodinovom vyšetrení sa lekári rozhodli pre cisársky rez.“ Lara Mária vážila po narodení 2700 gramov a merala 47 centimetrov. „Je to naša malá broskynka, je nádherná.“

Stredopoliar tureckého MKE Ankaragücü túžil byť pri pôrode, nakoniec sa mu to však nepodarilo. „Lekári mi povedali, že by tam bolo riziko infekcie. Stihol som však dať sestričke mobil a ona mi to natočila. Takže potom som si to všetko pozrel zo záznamu. S Luckou som bol v nemocnici celú noc, len na chvíľu som odbehol domov pre nejaké veci. Vôbec som nespal, ale absolútne mi to nevadí,“ povedal Marek Sapara, ktorý už stihol preštudovať aj „otcovské“ príručky: „Čo-to som sa snažil naučiť. Pre mňa je najdôležitejšie, že mám skvelú ženu, ale určite jej budem pomáhať čo najviac.“

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM