Webnoviny - Svet

Futbalisti Chelsea zostávajú na Stamford Bridge

WEBNOVINY.SK

LONDÝN 1. novembra (WEBNOVINY) – Predstavitelia londýnskych mestských častí Hammersmith a Fulham podporili návrh na rozšírenie kapacity štadióna Stamford Bridge, ktorý je domovským stánkom futbalového klubu Chelsea.

V súčasnosti má Stamford Bridge kapacitu 42-tisíc divákov. Klub hrá na štadióne už 106 rokov, jeho kapacita je však pre súčasné potreby nevyhovujúca.

„Potvrdzujeme náš niekdajší záväzok pomôcť klubu zostať v jeho historickom domove. Rada mestskej časti teraz musí skúmať, či je možné vzhľadom na potreby obyvateľov v okolí štadióna rozšíriť jeho kapacitu. Projekt musí byť ekonomicky životaschopný a nesmie nikoho obmedzovať v jeho činnosti,“ píše sa v stanovisku mestských častí Hammersmith a Fulham. V oblasti sídlia aj ďalšie dva kluby Premier League Fulham a Queens Park Rangers.

Vedenie Chelsea uvažovalo, že by právo na štadión od jeho vlastníkov odkúpilo. Majitelia Stamford Bridge však tento návrh zamietli a zdôraznili, že tradičný klub sa sťahovať zo svojho pôvodného miesta nebude.

Rozšírenie kapacity spojené so sťahovaním sa do inej lokality sa v minulosti vyplatilo Arsenalu Londýn. Kanonieri sa zo staručkého Highbury presídlili na mohutnejší štadión Emirates, kde im zisky stúpli dvojnásobne.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM