Webnoviny - Svet

Futbalisti sa pravdepodobne stretnú s fanúšikmi

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto SITA/Jozef Jakubčo JOHANNESBURG 30. júna (WEBNOVINY) – Dôvod, prečo sa slovenská výprava vracia z dejiska XIX. futbalových majstrovstiev sveta v Juhoafrickej republike rozdelená na dve časti a nie spoločne, je oveľa prozaickejší, ako by sa zdalo. Slováci mali totiž pôvodne letenky na termín po odohratí troch zápasov v základnej F-skupine. Pomerne nečakaný postup do osemfinále im však spôsobil príjemné starosti s posúvaním odletu.

„Z dôvodu, že letecká spoločnosť Air France, cez ktorú sme objednali spiatočné letenky v biznis triede na trase Viedeň – Paríž- Viedeň, nám nebola schopná vyjsť v ústrety a nebola flexibilná, čo sa týka prerezervovania spiatočného letu pre celú výpravu, boli sme nútení improvizovať a hľadať čo najrýchlejšie iné riešenie. Chceli sme vyhovieť žiadosti hráčov, aby sa dostali čo najskôr domov. Žiaľ, v tomto období je ťažké odletieť z JAR jedným lietadlom spoločne v rovnakom čase v biznis triede. Zvažovali sme aj možnosť vládneho špeciálu, ale pre administratívne záležitosti bol jeho prílet možný najskôr v piatok 2. júla. Našou prioritou bolo dostať hráčov domov na Slovensko do dvoch dní po ich poslednom zápase, čo sa nám aj podarilo,“ informovala agentúru SITA tlačová hovorkyňa Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Marianna Čižmárová.

V rodnej krajine sa už nachádza desať slovenských reprezentantov, ktorí prileteli v stredu predpoludním do Viedne a cez Senec, kde mali odložené niektoré svoje osobné veci sa rozišli do svojich domovov. Sú nimi Marek Sapara, Róbert Vittek, Zdeno Štrba, Stanislav Šesták, Martin Škrtel, Ján Ďurica, Dušan Kuciak, Martin Jakubko, Ján Kozák ml. a Martin Petráš.

Zvyšok slovenskej výpravy by mal pricestovať na viedenské letisko Schwechat vo štvrtok 1. júla o 12.35 h. Fanúšikovia slovenských futbalistov sa napokon zrejme dočkajú a uvidia svojich miláčikov naživo pri príležitosti osláv postupu do osemfinále MS 2010 a kvalitného reprezentovania SR na „čiernom kontinente“. „Čo sa týka osláv úspechu futbalovej reprezentácie, samozrejme, všetci sa tešíme a radi by sme spolu oslávili s celým Slovenskom tento nádherný úspech. Momentálne je stretnutie hráčov a fanúšikov v štádiu riešenia. Verejnosť budeme informovať čo najskôr,“ doplnila Marianna Čižmárová.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM