Šport

Futbalisti začali kvalifikáciu o MS 2018 zle. Doma podľahli Anglicku

Repríza súboja z kontinentálneho šampionátu vo Francúzsku tentoraz lepšie vyznela pre Anglicko. Slováci doplatili na vylúčenie kapitána Škrtela.

Ilustračný obrázok k článku Futbalisti začali kvalifikáciu o MS 2018 zle. Doma podľahli Anglicku

Futbalisti Slovenska prehrali v nedeľňajšom úvodnom kvalifikačnom súboji MS 2018 s Anglickom v Trnave 0:1. Rozhodnutie prišlo až v piatej minúte nadstavenia, keď sa premiérovo v drese Albionu presadil Adam Lallana.

Zverenci trénerov Jána Kozáka a Sama Allardyca v prvom polčase veľa futbalovej krásy neukázali. Pre oboch osemfinalistov EURO 2016 to bol po šampionáte prvý súťažný duel a bolo to aj vidieť. V druhom polčase prišlo Slovensko v 57. minúte o vylúčeného kapitána Martina Škrtela a hoci obrovskému tlaku dlho odolávalo, v nadstavenom čase ich zrazil gól Lallanu.

PREČÍTAJTE SI: Nové súboje, nové výzvy. Ako slovenskí futbalisti obstoja v kvalifikácii o MS?

Rekord Rooneyho

V Trnave prekonal anglické historické štatistiky kapitán „troch levov" Wayne Rooney, ktorý nastúpil na jeho 116. zápas v najcennejšom drese, čim prekonal v počte reprezentačných štartov pre hráča v poli Davida Beckhama. Absolútny anglický rekord drží brankár Peter Shilton (125).

Najbližšie sa Slováci v boji o finálový turnaj v Rusku predstavia na pôde Slovincov v sobotu 8. októbra, o ďalšie tri dni doma privítajú Škótov.

kvalifikácia MS 2018, F-skupina, 1. kolo:

Slovensko – Anglicko 0:1

Gól: 90.+5 Lallana, ŽK: Škrtel – Lallana, ČK: 57. Škrtel (SR) po 2 ŽK. Rozhodovali: Mažič – Ristič, Djurdjevič (všetci Srb.), 18.111 divákov (vypredané).

SR: Kozáčik – Pekarík, Škrtel, Ďurica, Hubočan – Pečovský (56. Gyömbér), Greguš – Mak (71. Kubík), Hamšík, Švento (78. Kiss) – Ďuriš

Anglicko: Hart – Walker, Cahill, Stones, Rose – Dier, Henderson (64. Alli) – Lallana, Rooney, Sterling (71. Walcott) – Kane (82. Sturridge)

Kvalifikácia o MS 2018: Slovensko - Anglicko 0:1