Futbal

Futbalové EURO 2016: Portugalci bez Ronalda šokovali Francúzov a majú zlato

Opäť po predĺžení. Reprezentácia Portugalska slávi po góle Edera kontinentálny titul. Zaujímavosťou je, že na ME odohrala sedem duelov a v riadnom hracom čase vyhrala jediný.

Futbalisti Portugalska sa stali víťazmi EURO 2016. V nedeľňajšom finále v Saint-Denis zdolali krajinu organizátora šampionátu Francúzsko 1:0 po predĺžení a tešia sa z premiérového zisku titulu. Hrdinom finále sa stal striedajúci portugalský útočník Eder, ktorý v 109. minúte po individuálnej akcii strelou k pravej žrdi prekonal Huga Llorisa a rozhodol.

EURO 2016 s Dnes24.sk: Kompletný zoznam víťazov denných aj hlavných cien

Zverenci trénera Fernanda Santosa získali slávny pohár Henriho Delaunaya, ktorý sa im nepodarilo ukoristiť v roku 2004 na domácom šampionáte po finálovej prehre 0:1 s Gréckom. Majstrovské chúťky „selecaa“ nenarušilo ani zranenie ich kapitána Cristiana Ronalda, ktorý v 25. minúte pre problémy s kolenom musel prenechať miesto na ihrisku Ricardovi Quaresmovi.

Slabou útechou pre Francúzsko je, že malo vo svojom strede najlepšieho strelca finálového turnaja. Útočník Atlética Madrid Antoine Griezmann nastrieľal šesť gólov a získal Zlatú kopačku.

Finále EURO 2016 (Saint-Denis):

Portugalsko – Francúzsko 1:0 po predĺžení

Gól: 109. Eder. Rozhodovali: Clattenburg – Beck, Collin (všetci Angl.), ŽK: Cedric, Mario, Guerreiro, W. Carvalho, Patricio – Umtiti, Matuidi, Koscielny, Pogba, 75.868 divákov.

Portugalsko: Patricio – Cedric, Pepe, Fonte, Guerreiro – W. Carvalho – Sanches (79. Eder), A. Silva (66. Moutinho), Mario – Nani, Ronaldo (25. Quaresma)

Francúzsko: Lloris – Sagna, Koscielny, Umtiti, Evra – Pogba, Matuidi – Sissoko (110. Martial), Griezmann, Payet (58. Coman) – Giroud (78. Gignac)

Zdroj: Dnes24/TASR