Webnoviny - Svet

Futbaloví fanúšikovia narobili v krčme škodu za tisíc eur

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 9. apríla (WEBNOVINY) – Fanúšikovia futbalových klubov bratislavského Slovana a trnavského Spartaka sa pred vzájomným nedeľným zápasom pobili v reštaurácii na Trnavskej ulici v Bratislave.

Pri incidente sa zranilo niekoľko osôb a jeho aktéri majiteľovi podniku spôsobili škodu na zariadení vo výške približne tisíc eur.

Policajti následne predviedli na oddelenie trinásť osôb vo veku od 20 do 39 rokov a po vykonaní potrebných úkonov všetkých prepustili. Polícia začala trestné stíhanie pre prečiny výtržníctva a poškodzovania cudzej veci.

Pred začiatkom zápasu došlo k výtržnosti pred vstupom na štadión. Časť fanúšikov Trnavy nemala lístky, usporiadateľ im teda neumožnil vstup, načo sa im snažili pomôcť fanúšikovia, ktorí už boli na štadióne.

Usporiadatelia požiadali o pomoc policajtov, ktorých samotná prítomnosť napokon postačila na obnovenie poriadku a služobný zákrok nebol potrebný. Po skončení futbalového zápasu sa fanúšikovia FC Spartak Trnava presunuli na železničnú stanicu a osobitným vlakom opustili hlavné mesto.

Ako dnes agentúru SITA informovala bratislavská policajná hovorkyňa Petra Hrášková, polícia po odchode trnavských fanúšikov situáciu naďalej monitorovala, ale žiadne narušenie verejného poriadku už nezaznamenala.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM