Futsalisti SR prehrali s Kazachstanom a vypadli

Ilustračné foto Foto: NOVÝ SAD 25. augusta (WEBNOVINY) – Futsalový tím Slovenska neuspel vo svojom treťom vystúpení na akademických majstrovstvách sveta v srbskom Novom Sade, keď v stredu prehral s výberom Kazachstanu hladko 0:7 (0:2). V konečnom účtovaní obsadili Slováci v tabuľke D-skupiny 3. miesto, nepostúpili do štvrťfinále a pokračovať budú v skupine o 9. – 16. miesto. Tam ešte nepoznajú meno prvého súpera.

Zverenci trénera Mariána Berkyho sa bez vykartovaného Petra Kozára v prvom polčase dostali pod tlak Kazachov a smerom dopredu toho vymysleli málo. Šance mali Serbin aj Remák s Baginom, no ani jeden z nich neuspel. Po zmene strán sa slovenský tréner rozhodol pre hru bez brankára, no po piatich minútach už Slováci prehrávali 0:4 a päť minút pred koncom už bolo rozhodujúcich 0:6.