Správy Krimi

Generálna prokuratúra zatiaľ neeviduje podnet ministra Gajdoša vo veci Slovenských brancov

Generálna prokuratúra SR (GP SR) zatiaľ neeviduje podnet ministra obrany Petra Gajdoša (SNS) vo veci Slovenských brancov.

Ilustračný obrázok k článku Generálna prokuratúra zatiaľ neeviduje podnet ministra Gajdoša vo veci Slovenských brancov
Zdroj: TASR

„V prípade doručenia podania sa prokurátor Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky oboznámi s podnetom, vyhodnotí ho a rozhodne o ďalšom postupe,“ uviedla v utorok pre TASR hovorkyňa prokuratúry Jana Tökölyová.

Gajdoš chce, aby GP SR preskúmala činnosť tejto polovojenskej organizácie a povedala, či nie je ohrozením bezpečnosti SR a v rozpore s platnými zákonmi. Zdôrazňuje, že jedinou legálnou obrannou organizáciou Slovenska sú Ozbrojené sily SR. Minister to oznámil na pondelňajšej (23.7.) tlačovej konferencii v Bratislave.

„Vzhľadom na medializované udalosti z posledných dní som sa rozhodol podať podnet na generálnu prokuratúru, aby preskúmala činnosť polovojenskej organizácie Slovenskí branci,“ vyhlásil. Gajdoš odmieta tolerovať, že niekto „s nejasným cieľom sa snaží militarizovať spoločnosť a hrať sa na vojakov“.

Od generálnej prokuratúry chce minister počuť, či je činnosť Slovenských brancov v súlade so slovenskými zákonmi. „Nie je možné, aby tu pôsobila paralelná vojenská skupina, ktorá chce alternovať ozbrojené sily vo svojej činnosti,“ zdôraznil minister, ktorý sa dištancuje od aktivity tejto polovojenskej organizácie. Rovnako odmieta spoluprácu s takýmito organizáciami.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM