Webnoviny - Svet

Genertel pri cenách PZP zohľadní bezškodovosť

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto: KR PZ Trnava BRATISLAVA 21. októbra (WEBNOVINY) – Nová on-line poisťovňa Genertel pri určovaní cien povinného zmluvného poistenia (PZP) motorových vozidiel bude zohľadňovať najmä bezškodový priebeh. Ako ďalej na tlačovej konferencii informovali zástupcovia spoločnosti, hlavným zámerom poisťovne je zamerať sa na dobrých šoférov s beznehodovou históriou. Tá by mala trvať aspoň päť rokov. Cenové tarify budú podľa zástupcov firmy veľmi konkurencieschopné. Na druhej strane sú však ceny pre tých, ktorí už nehodu spôsobili, niekoľkonásobne vyššie a tie už aj podľa vyjadrení firmy nie sú konkurenčne najvýhodnejšie.

Okrem škodovej histórie poisťovňa zohľadní aj výkon motora v kilowattoch, váhu vozidla, vek šoféra a oblasť trvalého bydliska. Poisťovňa by chcela na povinnom zmluvnom poistení získať do konca tohto roka zhruba sedem až osem tisíc nových klientov. V horizonte piatich až siedmich rokov by chcela dosiahnuť trhový podiel okolo 23 %.

Spoločnosť Genertel tak vstúpila na slovenský trh poistenia a svoje služby bude poskytovať prostredníctvom priamych kanálov – internetu a call centra. V rámci predajných aktivít sa najprv zameria na povinné zmluvné poistenie. Priebežne pribudnú podľa vyjadrení firmy aj ďalšie formy neživotného poistenia, ako napríklad havarijné poistenie, cestovné poistenie alebo poistenie majetku. V budúcnosti nie je vylúčené, že prostredníctvom priameho predaja sa Genertel pustí aj do ponuky životných poistiek. To však bude záležať od úrovne pripravenosti na priamy predaj v tejto oblasti.

Nová poisťovňa oslovuje cieľovú skupinu pozostávajúcu z moderných ľudí. Na trhu povinného zmluvného poistenia existuje podľa zástupcov spoločnosti potenciál v skupine klientov, ktorí sú otvorení novým technológiám a pri výbere čo najvýhodnejších produktov nepotrebujú osobný kontakt. V prípade, že predsa len bude chcieť niektorý z klientov riešiť problém osobne, spoločnosť zriadila jednu pobočku v Bratislave.

Genertel je pobočkou maďarskej firmy Genertel Biztosító, ktorá patrí do talianskej poisťovacej skupiny Generali. Tá cez PPF Holding ovláda Generali Slovensko. Slovenský Genertel však pôsobí na slovenskom trhu oddelene a nezávisle od Generali Slovensko.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM