Webnoviny - Svet

Góly Gáboríka a Višňovského na výhry nestačili

WEBNOVINY.SK

NEW YORK 25. októbra (WEBNOVINY) – V kompletnej pätnásťzápasovej porcii sobotňajších duelov zámorskej hokejovej NHL sa bodovo presadila iba dvojica slovenských hokejistov. Treťou hviezdou zápasu Montreal – New York Rangers sa stal útočník hostí Marián Gáborík, ktorý v závere prvej tretiny asistoval pri góle Gilroya na 3:2 pre hostí a v 31. min zvýšil vedenie „jazdcov“ na 4:2, ani to však na víťazstvo napokon nestačilo, keďže Canadiens doviedli duel do predĺženia a v ňom rozhodol Michael Cammalleri, v konečnom účtovaní autor hetriku. V bránke domáceho mužstva odchytal celý duel Jaroslav Halák, ktorý si na svoje konto pripísal 23 úspešných zásahov. Obranca Edmontonu Ľubomír Višňovský poslal Oilers do vedenia už v 3. min duelu proti Calgary, ale Flames napokon otočili vývoj zápasu a vyhrali 5:2. Hokejisti New Jersey ukončili sedemzápasovú víťaznú sériu Pittsburghu, keď „tučniakov“ zdolali na ich ľade 4:1.

Výsledky sobotňajších stretnutí NHL:

Atlanta – San Jose 3:4 (0:2, 2:2, 1:0)

Vancouver – Toronto 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Philadelphia – Florida 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

Montreal – New York Rangers 5:4 po predĺžení (1:3, 3:1, 0:0 – 1:0) – Jaroslav Halák 23 úspešných zásahov – Marián Gáborík 1+1

New York Islandes – Washington 2:3 po predĺžení (1:0, 0:0, 1:2 – 0:1)

Ottawa – Boston 3:4 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 2:2 – 0:0, 0:1)

Tampa Bay – Buffalo 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0, 0:1)

Pittsburgh – New Jersey 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

St. Louis – Dallas 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Minnesota – Carolina 3:2 po predĺžení (1:1, 1:1, 0:0 – 1:0)

Chicago – Nashville 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Colorado – Detroit 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Phoenix – Los Angeles 3:4 (1:0, 1:2, 1:2)