Webnoviny - Svet

Grécko odmieta možnosť reštrukturalizácie dlhu

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto. Foto: SITA/APWASHINGTON 17. apríla (WEBNOVINY) – Reštrukturalizácia gréckeho dlhu neprichádza do úvahy a nijaké rokovania o tejto téme s Medzinárodným menovým fondom (MMF) sa neuskutočnili, vyhlásil grécky minister financií George Papaconstantinou.

„Reštrukturalizácia jednoducho nie je v hre,“ povedal minister v sobotu pre agentúru Reuters počas pravidelného zasadania MMF vo Washingtone. „Myslím si, že situácia sa zlepší a v roku 2012 sa budeme môcť vrátiť na trhy,“ dodal Papaconstantinou.

Britský denník Financial Times v sobotu uviedol, že Nemecko nalieha na Atény, aby si pripravili eventuálny plán, ktorý by rátal s dobrovoľnou „voči trhu priateľskou“ reštrukturalizáciou dlhu, ak by sa Grécku nepodarilo splniť jeho ambiciózne plány vo fiškálnej oblasti. „Vláda sa už dávno začala pripravovať na reštrukturalizáciu gréckeho dlhu,“ citoval denník nemenovaného predstaviteľa oboznámeného so zmýšľaním Berlína.

Úrad nemeckej kancelárky však správu Financial Times odmietol komentovať a médiá v tejto otázke odkázal na ministerstvo financií. Hovorca rezortu financií uviedol, že nemá čo dodať k vyjadreniu ministra Wolfganga Schäubleho, ktorý v piatok povedal, že médiá zle interpretovali jeho slová, keď ich pochopili ako fakt, že Berlín priznáva nutnosť reštrukturalizácie gréckeho dlhu.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM