Webnoviny - Svet

GSK ocenené za svoje filantropické aktivity

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 13. októbra (WBN/PR) – Úspech prináša možnosť meniť veci k lepšiemu, pomôcť pri riešení reálnych problémov v spoločnosti a zlepšovať kvalitu života ľudí. Spoločnosť GlaxoSmithKline získala s rebríčku TOP firemný filantrop 2010 hneď dve ocenenia a opätovne tak dokázala, že patrí medzi najväčších podporovateľov verejnoprospešných projektov na Slovensku.

Spoločnosť GlaxoSmithKline považuje za svoje poslanie pomáhať ľuďom prežívať život aktívnejšie, cítiť sa lepšie a žiť dlhšie. Každoročne venuje finančné prostriedky, vecné dary, ako aj čas a energiu svojich zamestnancov na podporu znevýhodnených skupín a pomoc tam, kde je možné uskutočniť viditeľné zmeny k lepšiemu. Dôkazom sú hneď dve ocenenia, ktoré GSK získalo v rebríčku TOP firemný filantrop 2010 – 2. miesto v kategórii malé a stredne veľké podniky, ako aj špeciálne ocenenie za udelenie najväčšieho objemu finančných prostriedkov v pomere k hospodárskemu výsledku.

Spoločnosť GSK sa snaží svojimi filantropickými aktivitami podporovať najmä prevenciu v zdraví, vzdelávanie a osvetu, ako aj obhajobu práv diskriminovaných skupín. Prostredníctvom Fondu GSK každoročne udeľuje granty projektom, ktorých cieľom je rúcať bariéry a pomôcť zdravotne a sociálne znevýhodneným skupinám pri ich začlenení do spoločnosti. „Sme pyšní, že sme získali dve ocenenia v súťaži TOP firemný filantrop, ktorú organizuje Fórum donorov. Pre GlaxoSmithKline globálne, a rovnako aj pre GlaxoSmithKline Slovensko, je dôležité prispievať rôznymi spôsobmi do spoločnosti, v ktorej žijeme. Som si istý, že finančné granty a donácie tohto druhu na Slovensku pridávajú malú, ale dôležitú hodnotu pre mimovládne organizácie a tiež pre zdravotnícke organizácie, a to všetko hlavne v prospech ľudí v núdzi. Čo mňa osobne nadchýňa, je obrovská pridaná hodnota profesionálov a obzvlášť dobrovoľníkov. Videl som , že i malý peňažný obnos je nimi premenený do reálneho zlepšenia kvality života a šťastia pre nevládnych a choré deti alebo deti z nefunkčných rodín, pre hendikepovaných, pre ľudí bojujúcich so závislosťou, a tiež pre starších obyvateľov,“ hovorí generálny riaditeľ GSK Slovensko Paul Van Hoof a dodáva: „Rád by som povzbudil spoločnosti a jednotlivcov, aby prispeli, či už finančnou, materiálovou podporou alebo osobným časom. Toto všetko robí ten rozdiel ešte väčší, než by sme si mysleli.“

Rebríček najväčších firemných darcov v Slovenskej republike každoročne zverejňuje Fórum donorov – združenie popredných organizácií udeľujúcich granty mimovládnym neziskovým organizáciám. Do rebríčka TOP firemný filantrop 2010 sa prihlásilo 26 firiem, ktoré dobrovoľne poskytli údaje o objeme darovaných prostriedkov v podobe finančných a nefinančných darov, služieb, produktov a času zamestnancov za rok 2009. Cieľom rebríčka je oceniť firmy, ktoré venujú svoje prostriedky na dobrú vec, a zároveň verejnosť upozorniť na spoločnosti, ktoré investujú svoje zdroje s cieľom zlepšiť kvalitu života. Spoločnosť GSK sa do rebríčka zapája každoročne a tento rok získala ocenenie TOP firemný filantrop už po druhýkrát.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM