Webnoviny - Svet

Gustavsson už týždeň po malej operácii srdca trénoval

WEBNOVINY.SK

TORONTO 23. septembra (WEBNOVINY) – Brankár tímu zámorskej hokejovej NHL Toronto Maple Leafs Jonas Gustavsson presne týždeň po menšej operácii korigujúcej srdcový problém v utorok prvýkrát absolvoval tréning svojho mužstva. Podľa trénera Rona Wilsona by sa švédsky gólman mohol predstaviť v prípravnom zápase už v piatok alebo v sobotu proti Detroitu. „Cítil som sa na ľade veľmi dobre. Keď sa to bude každým dňom zlepšovať, čoskoro budem môcť hrať,“ povedal po tréningu Gustavsson.

Dvadsaťštyriročný švédsky brankár pociťoval po jednom z náročných fyzických tréningov závrat. A hoci sa po pár dňoch opäť objavil na ľade, lekári mu navrhli menší zákrok, ktorým by zaviedli pod rebrá katéter upravujúci nepravidelnú činnosť srdca. Gustavsson tento zákrok podstúpil a podľa vyjadrenia Leafs by nemala mať drobná operácia vplyv na jeho život či výkony na ľade.

Gólman, ktorého tréner Ron Wilson označil za „najlepšieho mimo NHL“, sa pobije o pozíciu tímovej jednotky „javorových listov“ s fínskym veteránom Vesom Toskalom. Uplynulú sezónu odohral rodák z Danderydu vo švédskej Elitserien, kde aj vďaka priemeru 1,96 inkasovaného gólu na zápas pomohol Färjestadu k titulu. Zaslúžil sa aj o bronzovú medailu švédskeho tímu na májových majstrovstvách sveta vo Švajčiarsku.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM