Webnoviny - Svet

HÁDZANÁ: V kvalifikácii na MS 2011 bez Glankovičovej

WEBNOVINY.SK

Denisa Glankovičová zo Slovenska (vľavo)Foto: SITA/Martin Havran TRENČÍN 22. novembra (WEBNOVINY) – Hádzanárky Slovenska sa zišli v pondelok v Trenčíne na prvom sústredení pred blížiacim sa vystúpením v I. fáze kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta v Brazílii (3. – 18. decembra 2011). Tréner SR Štefan Katušák musel urobiť v pôvodnej 19-člennej nominácii niekoľko zmien.

"Žiaľ, neaktuálny je štart Denisy Glankovičovej z nemeckého Leverkusenu, ktorá mala roztrhnutý stehenný sval a potrebuje sa doliečiť. Nemôžem počítať ani so Šaliankami Patríciou Puškášovou a Simonou Szarkovou. Povolal som ešte krídelníčku Selmu Blažekovú z Partizánskeho a mám eminentný záujem o Alžbetu Tóthovú. Na tému jej návratu som hovoril s ňou i manažérom bánovského klubu Ivanom Katrincom. Uvidíme, ako to dopadne, ale verím, že napokon budem môcť so skúsenou spojkou počítať,“ zhrnul najpodstatnejšie zmeny v kádri pre agentúru SITA Š. Katušák, ktorý pred pondelkovým podvečerným tréningom pridal aj ďalšie informácie: "Momentálne je tu 12 hráčok, ostatné sa k nám pridajú v nasledujúcich dňoch. Martina Školková a Dáša Stuparičová sú na ceste zo svojich klubov v zahraničí, Ivana Trochtová mala dnes študijné povinnosti, Lýdia Jakubisová hrá ešte v stredu ligový zápas v Nemecku a Veronika Pajtášová, ktorú trápi zápal päty, dala v súčasnosti na základe odporúčania klubového lekára prednosť liečbe zranenia a k spoluhráčkam sa pripojí na ďalšom sústredení v Michalovciach.“

Slovenky sa na Považí budú pripravovať do piatka 26. novembra, v rámci sústredenia ich čakajú aj dva prípravné zápasy s Českom – prvý vo štvrtok 25. 11. v mestečku Bystřice pod Hostýnem a druhý v piatok 26. 11. v Trenčíne, oba so začiatkom o 19.00 h.

„V Trenčíne sú naplánované dvojfázové tréningy a hráčky majú zabezpečenú aj regeneráciu. Na záver zrazu oznámim konečnú 16-člennú nomináciu na kvalifikačný turnaj. Po dvojdňovom voľne sa znova zídeme s hráčkami v nedeľu večer 28. novembra v Michalovciach. Na Zemplíne si v pondelok dvakrát zatrénujeme a v utorok ráno odcestujeme do Poľska,“ priblížil program ženskej reprezentácie kouč SR.

Slovenky sa v termíne od 1. do 5. decembra 2010 predstavia v Lubline, kde budú na turnaji 1. skupiny bojovať v konkurencii domáceho Poľska, Rakúska, Veľkej Británie a Cypru o jedinú miestenku do júnovej II. fázy kvalifikácie (play-off).

Nominácia hádzanárok Slovenska na sústredenie pred decembrovým turnajom I. fázy kvalifikácie MS 2011:

brankárky: Žaneta Tóthová (Elöre NKSE Békéscsaba/Maď.), Adriana Grandtnerová (HK Slovan Duslo Šaľa), Lucia Gubiková (Iuventa Michalovce)

pivotky: Michaela Kovaličková (HK Štart Trenčín), Ivana Trochtová (HK Slovan Duslo Šaľa)

krídelníčky: Dagmar Stuparičová (Team Esbjerg/Dán.), Zuzana Hollá, Terézia Szöllösiová (obe Iuventa Michalovce), Simona Pileková (HK Slovan Duslo Šaľa), Selma Blažeková (HK DANLOG Partizánske)

spojky: Lýdia Jakubisová (VfL Oldenburg/Nem.), Petra Popluhárová (Thüringer HC/Nem.), Martina Školková, Veronika Pajtášová (obe Cercle Dijon Bourgogne/Fr.), Martina Košíková (HK DANLOG Partizánske), Monika Rajnohová, Zuzana Žideková (obe HK Štart Trenčín), Alžbeta Tóthová (Bánovský HK Gabor Bánovce nad Bebravou).

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM