Rastislav Búgel Hádzaná

Hádzanárky bojujú: Šaľa vyrovnala stav finálovej série

Hádzanárky Slovana Duslo Šaľa vyhrali v nedeľňajšom druhom zápase finále play off WHIL o majstra SR nad Iuventou Michalovce 26:23 a vyrovnali stav série hranej na tri víťazstvá na 1:1.

Ilustračný obrázok k článku Hádzanárky bojujú: Šaľa vyrovnala stav finálovej série

Úvod druhého semifinálového zápasu vyšiel lepšie obhajcovi titulu. Ten viedol po desiatich minútach hry po góle Patrície Wollingerovej 8:5 a nič nenasvedčovalo tomu, že v Chemkostav aréne prvýkrát od roku 2011 v ligovom alebo play off stretnutí padne. Hostky sa ale v druhej polovici prvého dejstva dostali do zápasu. Zásluhou Perczeovej v 15. minúte vyrovnali (9:9) a po góle Lívie Klučkovej sa v 17. minúte dokonca dostali do vedenia. Dôležitý moment zápasu sa udial v 20. minúte, kedy Patrícia Wollingerová dostala za hrubý faul červenú kartu. S neúčasťou piliera tímu sa jej spoluhráčky vyrovnávali iba ťažko. V 26. minúte síce z pokutového hodu vyrovnala Tatiana Fiľková Trehubová na 13:13, záver prvého dejstva ale patril hostkám, ktoré troma gólmi získali polčasové vedenia 16:13.

V úvode druhého polčasu oba tímy predviedli festival zahodených šancí. Ako prvá skórovala Šaľa až v šiestej minúte zásluhou mladučkej Perczeovej, ktorá však ihneď pri nasledujúcom útoku dostala za hrubý faul takisto červenú kartu. Iuventa cez presilovku zapla. Mária Holešová síce znížila na 14:17, no následne prišli ďalšie nepremenené šance domáceho tímu, čo bola voda na šaliansky mlyn. Duslo si totiž trpezlivou hrou držalo viacgólové vedenie. Keď Mária Holešová v 43. minúte znížila na 17:19, zobral si tréner Šale Michal Lukačín oddychový čas. Ten nepomohol, keďže chvíľu po ňom Júlia Kučerová vyrovnala na 19:19. Vtedy sa zdalo, že Iuventa predsa strhne aj druhý finálový zápas na svoju stranu. Potom ale prišli chvíle hosťujúcej Karin Bujnochovej, ktorá troma gólmi v rade opäť strhla vedenie na šaliansku stranu – 19:22. Iuventa síce šesť minút pred koncom znížila po góle Sofie Nagyovej na 21:22, to bol však jej posledný vzdor v stretnutí. Keď hosťujúca Klučková dala v 58. minúte na 21:25, bolo vymaľované.

Iuventa Michalovce – HK Slovan Duslo Šaľa 23:26 (13:16)

František Urban, tréner Michaloviec: „Nepremenili sme množstvo čistých šancí, čo rozhodlo. Jedenásť technických chýb nie je zlé, no boli sme bezzubí zo spojky. Keď je jednému družstvu dva dni tolerované niečo neskutočné, tak sa hrá veľmi ťažko…“

Michal Lukačín, tréner Šale: „Aj včera sme hrali dobrý zápas, no vydržali sme iba 45 minút. Dnes to bolo až do konca a preto sme vyhrali. Zvíťazili sme zaslúžene a táto výhra ma veľmi teší. Séria je vyrovnaná, doma sa ju pokúsime ukončiť v náš prospech.“