Webnoviny - Svet

Hádzanárky ŠKP v 3. kole P-EHF dvakrát v Holandsku

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 23. októbra (WEBNOVINY) – Hádzanárky ŠKP Bratislava odohrajú dvojzápas 3. kola Pohára EHF žien proti Omni SV Hellas v Holandsku. Vedenie úradujúceho slovenského majstra pristúpilo na ponuku súpera a fanúšikovia ŠKP družstvo trénera Štefana Katušáka v domácom prostredí neuvidia. „Iniciatíva na odohratie oboch stretnutí v Holandsku vyšla od predstaviteľov klubu Hellas, ktorí nás oslovili prakticky už dva dni po žrebovaní. My sme ich ponuku zvažovali a až tento pondelok sme im oznámili súhlasné stanovisko,“ informovala agentúru SITA manažérka ŠKP Renáta Tarhaiová a pokračovala: "Vyhovuje nám to predovšetkým z ekonomického hľadiska. Ide o klasickú ponuku, aká sa dáva pri takýchto dohodách. Pre nás znamená ušetrenie sumy približne 5000 eur v porovnaní s tým, keby sa hralo systémom doma – vonku. Samozrejme, vždy je lepšie hrať na domácej pôde, ale verím, že dievčatá zvládnu zápasy aj na palubovke súpera a vybojujú si postup do osemfinálového 4. kola.“

Prvý zápas je v Haagu na programe v sobotu 31. októbra o 15.00 h, odveta sa začne v rovnakom čase v nedeľu 1. novembra 2009. „Do Holandska sa naše družstvo presunie autobusom z českého Písku, kde v stredu absolvuje predohrávaný duel 6. kola WHIL. Do Haagu je to približne 1000 km,“ dodala manažérka bratislavského ŠKP.

Bratislavčanky prešli do Pohára EHF z Ligy majstrov, v ktorej sa im nepodarilo kvalifikovať do základnej skupinovej fázy (na kvalifikačnom turnaji II. fázy v Trenčíne obsadili nepostupové 3. miesto). Omni SV Hellas sídli v meste Haag a jeho hráčky majú úspešne za sebou už dve kolá Pohára EHF 2009/2010. V prvom vyradili cyperský A.C. Latsia (50:17 a 34:21) a v druhom si až nečakane hladko poradili s rakúskym McDonald´s Wr. Neustadt (36:23 a 38:22).

Pohár EHF žien – 3. kolo (prvý zápas 31. 10. o 15.00 h – odveta 1. 11. 2009 o 15.00 h, oba duely v Haagu): ŠKP Bratislava (SR) – Omni SV Hellas (Hol.), rozhodujú: Dennis Stenrand a Anders Kaerlund Birch z Dánska.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM