Halák 1. hviezdou v zápase proti Floride

NEW YORK 26. marca (WEBNOVINY) – Dvaja slovenskí hokejisti sa zapísali do štatistík kanadského bodovania vo štvrtkových dueloch bohatého jedenásťzápasového itinerára stretnutí 92. ročníka zámorskej hokejovej NHL. Najviac spokojný však musel byť zo Slovákov Jaroslav Halák. Dvadsaťštyriročný bratislavský rodák prispel svojím výborným výkonom k víťazstvu Montrealu nad Floridou 4:1. Halák zlikvidoval 23 z 24 striel súpera a stal sa prvou hviezdou stretnutia.

Obranca Zdeno Chára z Bostonu znižoval na konci prvej tretiny na 1:2, ale „medvede“ napokon podľahli tímu Tampa Bay 3:5. Pre obrovitého slovenského zadáka to bol v 72. dueli tejto sezóny 6. úspešný zásah a 37. kanadský bod. Trpkú príchuť mal aj gól útočníka Chicaga Tomáš Kopeckého v dueli na ľade Columbusu. Trenčiansky odchovanec ním zmiernil v 46. min nepriaznivý stav na 2:8, zápas sa napokon skončil 3:8 v neprospech „jastrabov“. Kopecký si pripísal v aktuálnom ročníku NHL siedmy gól a pätnásty bod.

Výsledky štvrtkových stretnutí 92. ročníka zámorskej hokejovej NHL: Atlanta – Toronto 1:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 – 0:1) Boston – Tampa Bay 3:5 (1:2, 1:2, 1:1) – Zdeno Chára (Boston) 1+0 Carolina – Washington 3:2 po sam. nájazdoch (2:0, 0:1, 0:1 – 0:0, 1:0) Columbus – Chicago 8:3 (2:0, 4:1, 2:2) – Tomáš Kopecký (Chicago) 1+0 New Jersey – New York Rangers 3:4 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 2:2 – 0:0, 0:1) New York Islanders – Calgary 3:2 (1:1, 0:1, 2:0) Philadelphia – Minnesota 3:4 po predĺžení (2:0, 1:1, 0:2 – 0:1) Montreal – Florida 4:1 (2:0, 0:0, 2:1) – Jaroslav Halák (Montreal) dostal jeden gól a zlikvidoval 23 z 24 striel sú­pera

Nashville – Phoenix 4:3 po sam. nájazdoch (1:1, 2:0, 0:2 – 0:0, 1:0) St. Louis – Los Angeles 3:1 (1:0, 1:0, 1:1) San Jose – Dallas 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)