Webnoviny - Svet

Halák dal o sebe vedieť už v tréningovom zápase

WEBNOVINY.SK

MONTREAL 15. septembra (WEBNOVINY) – Hokejový brankár Jaroslav Halák bojuje v kempe Montrealu od úvodných tréningov s Careyom Priceom o post jednotky. Bratislavčan sa v dobrom svetle predstavil už v úvodnom tréningovom stretnutí, ktoré sa hralo na dva dvadsaťminútové polčasy. Halák a Price nastúpili proti sebe v prvom polčase. Na Kanaďana mierilo počas 20 minút 12 striel, jedna prešla za jeho chrbát. Slovák kryl všetkých 14 pokusov súperových hráčov. „Je jednoduché si v podobnom stretnutí udržať pozornosť, pretože na brankára smeruje veľa striel,“ povedal pre The Gazette Halák.

Mihálikovi pomohla tvrdá letná príprava

Hokejový obranca Vladimír Mihálik prišiel do tréningového kempu Tampy Bay oveľa lepšie pripravený ako v minulých rokoch. Fyzicky dobre stavaný hokejista strávil v auguste tri týždne na predmestí Minneapolisu a pripravoval sa na sezónu pod dohľadom kondičného trénera Lightning Chucka Loba. „V minulých rokoch som si myslel, že som v dobrej forme. Ak to však porovnám s vlaňajškom, keď už viem, čo všetko som ešte mohol urobiť, tak cítim, že to bolo veľmi zlé,“ vyjadril sa Mihálik pre St. Petersburg Times. Slovák v prípravnom kempe Lightning bojuje o miesto v prvom tíme, v ktorom dostal šancu už v predchádzajúcej sezóne.

Višňovského rameno ešte nie je v poriadku

Pravé rameno slovenského hokejistu Ľubomíra Višňovského ešte nie je stopercentne v poriadku. Višňovský sa už zapojil do kempu Edmontonu, ale do súbojov počas tréningových zápasov sa ešte nepúšťa. Topoľčiansky rodák zranené miesto, ktoré mu vo februári predčasne ukončilo sezónu, neustále posilňuje. Podľa Edmonton Journal pokračuje Višňovský ešte v rehabilitácii, do začiatku sezóny by však mal byť v poriadku.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM