Webnoviny - Svet

Halák sa už cítil istejšie

WEBNOVINY.SK

KLOTEN 2. mája (WEBNOVINY) – Brankár Jaroslav Halák dostal po zápase s Kanadou (3:7) na hokejových MS vo švajčiarskom Klotene dôveru od trénera Jána Filca od prvých minút aj v dôležitom piatkovom súboji s Fínskom (1:2 po predĺžení) a tentoraz vydržal v bránke tímu SR až do rozhodujúceho momentu. Gólman Montrealu kryl 23 z 25 striel a vyhlásili ho za najlepšieho slovenského muža na ľade.

„Chytalo sa mi už lepšie ako v stretnutí s Kanadou, ale škoda inkasovaného gólu v predĺžení. Fíni nemali toľko striel ako Kanaďania, nebolo teda ľahké udržať sa v zápase. Spoluhráči sa poctivo vracali a blokovali pokusy súpera,“ povedal J. Halák, ktorého dvakrát prekonal Sami Kapanen.

Slovenský gólman ľutoval najmä gól inkasovaný v nadstavenom čase. „Jeden z obrancov napádal súpera za bránkou, on to hodil pred ňu a Kapanen mal uľahčenú úlohu. Gól minútu pred koncom zabolí,“ skonštatoval Halák a priznal, že spočiatku čelil miernej nervozite. Tá však s pribúdajúcimi minútami opadala a on sa vraj cítil stále istejšie.

Pre Slovensko môže mať bod zo zápasu s Fínskom cenu zlata a tím Jána Filca posunúť v priaznivom prípade do štvrťfinále. „Uvidíme až na konci, ale verím, že nám to pomôže,“ potvrdil Halák, ktorý krátko po zápase s Fínmi ešte nevedel, či nastúpi aj na sobotňajší duel proti Čechom. Medzi oboma súbojmi majú Slováci len 17 hodín na regeneráciu. „Ak nastúpim, potom by som v úvode nemal cítiť únavu z dnešného zápasu. Ona však príde s pribúdajúcim časom, možno už v druhej tretine to bude horšie. Na Čechov sa musíme poctivo pripraviť, všetci sa zodpovedne vracať. Pozor si treba dať na všetkých ich hráčov, nie je to iba o jednotlivcoch,“ dodal Halák.

SITA

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie