Webnoviny - Svet

Halák začína bodovať aj u montrealských médií

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/AP

MONTREAL 26. januára (WEBNOVINY) – Podivuhodné postavenie dvojice brankárov Montrealu Careyho Pricea a Jaroslava Haláka začína stále viac zaujímať hokejových analytikov, medzi inými aj v montrealských anglofónnych The Gazette. Zatiaľ čo slovenský gólman Halák je napriek jednoznačne lepším štatistikám a fantastickým výkonom v Montreale fackovacím panákom, jeho kanadský konkurent v Price je napriek chybám miláčikom nielen trénera Jacquesa Martina a generálneho manažéra Boba Gaineyho, ale aj médií a fanúšikov.

Je až do neba volajúce, že Halák bez ohľadu na to, akú fantastickú sériu zápasov za sebou mal, vždy počas celého svojho účinkovania v Montreale zostal po prehratom zápase v ďalšom stretnutí na lavičke. Šancu naťahovať svoje série prehier dostáva výhradne Price. Halák si musel zvyknúť na tlak, že nastupuje do každého zápasu s tým, že ak prehrá, v najbližšom stretnutí si už nezachytá. No aj napriek tomu je jeho bilancia víťazstiev a prehier 14–8, zatiaľ čo Price ju má 11–20. Halákove základné štatistiky sú gólový priemer na zápas 2,45 a úspešnosť zásahov 92,7%, Priceove čísla majú hodnotu 2,73 a 91,3%. Verejná mienka stojí na Priceovej strane, rozdiel v spomenutých číslach nepovažuje za dosť signifikantný a televízni komentátori nikdy nezabudnú pri inkasovaných góloch Montrealu poznamenať, že „za tento gól Price nemohol“.

Faktom je, že Price sa oproti uplynulej sezóne zlepšil, no nie je taký dobrý ako Halák. Hoci ružinovský odchovanec nemá až takú techniku ako jeho kanadský súper, je dostatočne rýchly a najmä rozvážny. Price panikári najmä pri tvrdých strelách, ktoré mu mieria na hlavu a už niekoľkokrát si rukami vrazil do bránky puky, ktoré sa v pohode mohli odraziť od jeho masky.

Halák, ktorý bude na ZOH vo Vancouveri slovenskou brankárskou jednotkou, odchytal počas víkendu dva výborné zápasy, v ktorých inkasoval zo 64 striel len jeden gól. Vďaka dvom víťazstvám Montreal figuruje vo Východnej konferencii na postupovom 7. mieste. No situácia je v tabuľke taká napätá, že ak by počas víkendu Montreal oba zápasy prehral, prepadol by sa až na 13. miesto. Bude zaujímavé sledovať, či sa vedenie Canadiens bude ďalej zahrávať s postupom do play-off preferovaním Pricea, či dokonca často skloňovanou výmenou Haláka. Neúspech sa totiž v hokejovom Montreale nikdy neodpúšťa, konštatuje The Gazette.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM