Webnoviny - Svet

Hamšík kandiduje na miesto v Mužstve roku 2009

WEBNOVINY.SK

NYON 7. decembra (WEBNOVINY) – Kapitán slovenskej reprezentácie a talianskeho klubu SSC Neapol Marek Hamšík je v širšom výbere na post pravého stredopoliara do „Mužstva roku 2009“, ktoré zostaví Európska futbalová únia (UEFA) na základe hlasovania fanúšikov na svojej internetovej stránke.

Spolu s Hamšíkom sa o miesto v ideálnej jedenástke na spomenutom poste uchádzajú aj Portugalčan Cristiano Ronaldo (Real Madrid), Srbi Dejan Stankovič (Inter Miláno), Miloš Krasič (CSKA Moskva) a Španiel Jésus Navas (FC Sevilla).

Dvadsaťdvaročný Hamšík je jediným Slovákom medzi 75 adeptmi na miesto v mužstve roka a spolu s Nemcom tureckého pôvodu Mesutom Özilom (Werder Brémy) a Edinom Džekom z VfL Wolfsburg sú jedinými nováčikmi, ktorí sa uchádzajú o priazeň fanúšikov. Najviac hráčov medzi kandidátmi má úradujúci európsky šampión FC Barcelona – až jedenásť. Za ním nasleduje Manchester United so šiestimi futbalistami. Mužstvo roka sa podľa návštevníkov internetovej stránky UEFA vyhlasovalo prvý raz v roku 2001.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM