Hamšík oslávil stý zápas gólom

Bez popisuFoto: SITA/AP

NEAPOL 25. marca (WEBNOVINY) – V dohrávanom zápase 30. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A zvíťazil SSC Neapol nad Juventusom Turín 3:1 (0:1). Hostia sa v 7. minúte ujali vedenia gólom Chielliniho. Druhý polčas však patril jednoznačne domácim. Hneď v jeho úvode Slovák Marek Hamšík nepremenil pokutový kop. Jeho strela doslova lizla horné brvno Manningerovej bránky a stav sa nemenil. Víťaz ankety o najlepšieho slovenského futbalistu roka, ktorý hral svoj jubilejný stý zápas v Serii A, však tento kiks odčinil už o tri minúty, keď ho perfektne našiel center Quagliarellu z ľavej strany k opačnej žrdi a on už z hranice „malého vápna“ nemal problém osláviť jubileum gólom. O 20 minút neskôr si spomínaní hráči vymenili úlohy. Tentoraz Hamšík perfektne našiel Quagliarellu a tomu stačilo nastaviť nohu a bolo 2:1. Totálny obrat v zápase potvrdil dve minúty pred záverečným hvizdom Lavezzi, ktorý uzavrel na konečných 3:1 pred domácich. To už Hamšík nebol na Ihrisku, pretože ho v 82. min vystriedal Cigarini. Neapol sa v tabuľke najvyššej talianskej súťaže dostal pred Juventus na 6. miesto, keď má s ním pri rovnosti bodov o jediný gól lepšie skóre.

Výsledok štvrtkového stretnutia 30. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže:

SSC Neapol – Juventus Turín 3:1 (0:1) Gól: 51. Hamšík, 72. Quagliarella, 88. Lavezzi – 7. Chiellini, 60 000 divákov

Španielsko – I. liga

V úvodnom štvrtkovom stretnutí 28. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže zvíťazil Real Madrid na pôde ďalšieho madridského klubu Getafe 4:2. O góly „pusiniek“ sa podelil útočný dvojzáprah Cristiano Ronaldo – Gonzalo Higuain, keď obaja zaznamenali po dva presné zásahy. Za domácich znižoval odchovanec Realu Daniel Parejo a desať minút pred koncom aj Pedro León. Real Madrid sa tak znova dostal na prvé miesto La Ligy o skóre pred svojho najväčšieho rivala FC Barcelona.

Výsledok úvodného štvrtkového stretnutia 28. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže – Primera División:

Getafe – Real Madrid 2:4 (1:4) Góly: 38. Parejo, 80. Pedro León – 13. a 37. C. Ronaldo, 20. a 23. Higuain, 15 000 divákov

Výsledok duelu Atletico Madrid – Athletic Bilbao vydá agentúra SITA vo svojom servise v piatok ráno.

Česko – I. liga

V štvrtkovom stretnutí 24. kola najvyššej českej futbalovej súťaže zvíťazili Teplice doma nad Slováckom 2:1 a vyšvihli sa na druhé miesto v tabuľke o skóre za Spartu Praha. V ďalšom zápase prekvapujúco podľahla pražská Slavia na vlastnom trávniku Libercu 0:2, keď oba góly padli už v prvom polčase.

Výsledky štvrtkových zápasov 24. kola najvyššej českej futbalovej súťaže:

Teplice – Slovácko 2:1 (0:0) Góly: 82. Němčický (vlastný), 90. L. Došek – 79. Fujerik, 4 485 divákov Matej Siva (Teplice) hral do 81. min, Miroslav Filipko a Tomáš Košút (obaja Slovácko) odohrali celé stretnutie, Filipko dostal v 24. min žltú kartu

Slavia Praha – Liberec 0:2 (0:2) Góly: 19. A. Kerič, 25. Vulin, 7 418 divákov Matej Krajčík odohral celý zápas, Peter Grajciar (obaja Slavia) hral do 75. min

Belgicko – pohár

Gent – KV Mechelen 1:0 – prvý zápas 2:2, do finále postúpil Gent

Holandsko – pohár

Go Ahead Eagles – Ajax Amsterdam 0:6

Dánsko – I. liga

Bröndby Kodaň – HB Koge 1:3 Midtjylland – Sonderjyske 0:0 Esbjerg – Odense 1:2 Randers – Aarhus 2:1