Hamšík prispel gólom k remíze Neapolu s AS Rím

RÍM 28. februára (WEBNOVINY) – Obhajca titulu Inter Miláno zvíťazil v nedeľňajšom stretnutí 26. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A na pôde trápiaceho sa Udinese 3:2. Hostia viedli do polčasovej prestávky už 3:1, no v druhom polčase ešte skorigoval na konečných 2:3 Antonio Di Natale. Ten premenil nariadený pokutový kop. Prenasledovateľ Interu a zároveň jeho mestský rival AC tiež zvíťazil, na domácom trávniku zdolal Atalantu 3:1. Prvé dva gólové zápisy zaznamenal brazílsky útočník Alexandre Pato, po prestávke znížil na 1:2 stredopoliar Jaime Valdes Zapata. Poistku pre milánske AC strelil o päť minút neskôr Marco Borriello. Inter má pred AC v tabuľke aj naďalej náskok štyroch bodov.

Tretí v aktuálnom poradí AS Rím remizoval na pôde SSC Neapol 2:2. Rimania viedli tesne pred koncom 2:1, no v poslednej minúte rozhodca odpískal pokutový kop pre domáci Neapol. K exekúcii sa postavil slovenský reprezentačný stredopoliar Marek Hamšík a rozhodol o deľbe bodov. Pre 22-ročného rodáka z Banskej Bystrice to bol už deviaty gól v tejto sezóne, naposledy skóroval ešte 20. decembra minulého roka proti Chievu Verona. Gólovú prestrelku zažili diváci na štadióne v Janove, kde miestny FC privítal Bolognu. Zápas sa skončil 4:3 pre hostí, pričom hetrik zaknihoval útočník Martins Adailton.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 26. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A:

AC Miláno – Atalanta 3:1 (2:0) Góly: 30. a 41. Pato, 61. Borriello – 56. Valdes, 30 000 divákov

Chievo Verona – Cagliari 2:1 (1:0) Góly: 33. De Paula, 78. Granoche – 51. Astori, ČK: 60. Marcolini – 71. Nainggolan, 8000 divákov

FC Janov – Bologna 3:4 (2:2) Góly: 8. a 38. Suazo, 18. Sculli – 28., 57. a 79. Adailton (tretí z pok. kopu), 11. Buscé, 25 395 divákov

Livorno – Siena 1:2 (1:0) Góly: 10. Lucarelli (z pok. kopu) – 79. Calaio, 90. Maccarone, ČK: 51. Moro (Livorno), 15 000 divákov

SSC Neapol – AS Rím 2:2 (0:0) Góly: 75. Denis, 90. HAMŠÍK (z pok. kopu) – 59. Baptista (z pok. kopu), 65. Vučinič, 62 000 divákov Marek Hamšík (Neapol) odohral celý duel a v 90. min skóroval.

Parma – Sampdoria Janov 1:0 (0:0) Gól: 54. Zaccardo, 18 964 divákov

Udinese – Inter Miláno 2:3 (1:3) Góly: 2. Pepe, 52. Di Natale (z pok. kopu) – 5. Balotelli, 21. Maicon, 45. D. Milito, 20 000 divákov