Webnoviny - Svet

Hamšík sa stal Najlepším svetovým hráčom týždňa

WEBNOVINY.SK

NEAPOL 2. novembra (WEBNOVINY) – Marek Hamšík zbiera góly v talianskej Serie A a s tým spojené aj rôzne mediálne ocenenia ako na bežiacom páse. Najnovšie sa ofenzívny slovenský stredopoliar SSC Neapol stal podľa webstránky goal.com Najlepším svetovým hráčom uplynulého týždňa. Toto prestížne internetové ocenenie získal 22-ročný rodák z Banskej Bystrice za svoje dva góly do siete Gianluigiho Buffona, ktorými pomáhal otočiť sobotňajší duel na trávniku Juventusu Turín z 0:2 na 3:2. Aktuálne je slovenský reprezentant so 7 gólmi druhým najlepším strelcom najvyššej súťaže v Taliansku.

Svetový hráč týždňa sa vyberá na základe výnimočného prínosu pre mužstvo v niektorej z veľkých svetových súťaží za konkrétny týždeň. Redaktori internetového vydania goal.com pravidelne celosvetovo mapujú futbalové dianie a podľa svojich kritérií potom vyberajú kandidátov na tento honor. Počas týždňa na prelome októbra a novembra padla voľba na Hamšíka, keďže práve on gólmi na 1:2 a 3:2 zabezpečil pre Neapol triumf na pôde Juventusu po dlhých 21 rokoch.

„Hamšík síce nehráva v Lige majstrov a doteraz svoje majstrovstvo predvádzal len divákom v Serie A a v slovenskej reprezentácii. Táto situácia sa však môže zmeniť už počas najbližšieho leta, keď sa Slováci aj s Hamšíkom predstavia na majstrovstvách sveta v Južnej Afrike. Fanúšikovia budú môcť konečne vidieť to, čo ´tifosi´ už dávno vedia: že z Hamšíka sa stáva jeden z najlepších ofenzívnych stredopoliarov na svete,“ píše goal.com.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM