Webnoviny - Svet

Hamšík sa už teší, drží palce aj Uruguaju

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA,AP PRETÓRIA 10. júna (WEBNOVINY) – Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Marek Hamšík sa už veľmi teší na piatkový začiatok majstrovstiev sveta v Juhoafrickej republike, na ktorých sa prvýkrát v ére samostatnosti krajiny predstaví aj národný tím SR.

„V prvom rade, samozrejme, myslíme na nás a na to, aby sme my uspeli, ale všetci sme radi, že šampionát sa už začína. Pokiaľ to pôjde, budeme určite sledovať všetky zápasy. Každý jeden duel na majstrovstvách bude určite veľmi zaujímavý,“ vyhlásil na štvrtkovom brífingu 22-ročný stredopoliar, bez ktorého si žiadny fanúšik nevie v súčasnosti predstaviť základnú zostavu Slovenska. Začiatok MS 2010 uvítajú aj ostatní jeho spoluhráči, keďže v hoteli The Villas Luxury Suite v Pretórii nemajú veľa príležitostí na krátenie si voľného času. „Z hotela nemôžeme vychádzať, máme to zakázané. Celkovo nie sú podmienky v tomto hoteli práve najlepšie, nie je tu čo robiť. Musíme niečo vymyslieť. Zatiaľ sme si krátili čas najmä oddychovaním, stolným tenisom a biliardom,“ vyhlásil legionár z talianskeho SSC Neapol.

Slováci stihli v stredu po prílete z Európy absolvovať krátky regeneračný tréning. „Bolo cítiť, že sa v tejto nadmorskej výške trochu ťažšie dýcha, ale myslím si, že keď si na to zvykneme, nebude nám to robiť žiadne problémy,“ skonštatoval banskobystrický rodák Hamšík a vzápätí vymenoval svojich najväčších favoritov pre MS 2010: „Pre mňa sú to Brazília, Španielsko a Anglicko. A palce budem tiež držať Uruguaju, za ktorý hrá môj švagor Walter Gargano. Majú ťažkú skupinu, ale verím, že postúpia a pôjdu ďaleko.“

Reprezentanti SR sa už plne koncentrujú na svoje prvé vystúpenie proti Novému Zélandu (utorok 15. júna o 13.30 h v Rustenburgu), aj keď tohto súpera ešte do detailov nerozoberali. „Videli sme ich naživo proti Srbsku. Vieme, že potom prehrali so Slovinskom a Čile, ale z toho sa nedá príliš usudzovať, veď to bola len príprava. Každý zápas na MS bude ťažký a o našom úvodnom dueli proti Novému Zélandu to platí dvojnásobne,“ uzavrel debatu Marek Hamšík.

SITA – od vyslaného redaktora Miroslava Antola

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM